Новини » Львів 18 березня, 2018, 14:35
Львів'яни та кримські татари провели віче проти «виборів» в анексованому Криму
Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Сьогодні, 18 березня, у Львові біля пам'ятника Тарасу Шевченку сотня людей прийшли на громадське віче «Ні «виборам» в Криму!», щоб висловити свою громадську позицію проти «виборів» президента Росії в окупованому Криму.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Віче зібрало багато свідомих громадян, які попри негоду, прийшли висловити свою чітку позицію, що Крим – це Україна і «вибори» президента Росії там не можна проводити.

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Люди тримали у руках різні політичні гасла, зокрема: «Крим – не Кремль», «Крим хоче додому»,  «Крим – це Україна», «Ні виборам у Криму», «Путін геть!», «Львівські студенти проти Путінських виборів у Криму». Також, крім українських прапорів, поруч майоріли жовто-блакитні прапори кримських татар.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Український військовий, морський офіцер, заступник голови Спілки офіцерів України в Севастополі, громадський діяч Тимур Баротов підкреслив у своєму виступі, що міжнародний суд неодмінно чекатиме на чинну російську владу.

«Сьогодні в Криму чиниться черговий злочин Кремля. Злочин, наслідком якого стане міжнародний суд та міжнародний трибунал. Те, що ми сьогодні зібрались тут – це ще один крок, який наближає нас до перемоги і звільнення окупованих територій», – сказав  Тимур Баротов.

Колишній політв’язень, радник Міністра закордонних справ України, молодий юрист Юрій Яценко наголосив, що постійне інформаційне поширення на весь світ правди про Крим та Донбас – це єдиний правильний шлях, який поверне нам окуповані території.

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

«Події у Криму пов’язані з моєю особистою історією. Коли Росія окупувала Крим, мене прямо із номеру готелю забрали спецслужби окупанта лише за те, що я був активістом Майдану. Я був чи не першим сучасним українським політв’язнем. Рік катувань, карцерів, камери-одиночки, камери із психічнохворими людьми… Але сьогодні я з вами. Я вижив, бо люди у мене вірили, кожен лист із України був для мене святом.  Чим  швидше ми зрозуміємо, що потрібно діяти раціонально, тим швидше ми врятуємо себе. Ми мусимо розуміти, що гібридна війна – це не лише військові дії, це насамперед інформаційна війна. Наше з вами завдання – донести до міжнародної спільноти правду, робити це регулярно. Потрібно всім і всюди говорити, що Україна, тобто ми з вами, про Крим не забули. Бо Крим – це Україна», – наголосив Юрій Яценко.

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Кримський татарин, переселенець та активіст Енвер Бекіров, який вже чотири роки мешкає у Львові, розповів, що Крим просто так нам ніхто не поверне, якщо ми самі не наближатимемо цей день.

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

«Скажу те, що у мене на серці. Мене болить за тих людей, які втратили своїх рідних. А це більш ніж 70 родин у Криму, які чекають своїх чоловіків, синів, братів,  які у російських в’язницях за те, що мають іншу думку. Болить за тих дітей, які виростають без батьків. Список людей, які зникли безвісти у Криму за останні чотири роки налічує десятки осіб. Народ на власній землі опинився у в’язниці, де не може вільно говорити своєю мовою і демонструвати свою культуру. Та кримські татари разом із братами й сестрами українцями  спільно боронять нашу державу. Кримські татари в окупованому Крим вдома ають два прапори – прапор кримських татар та прапор України попри загрозу опинитися у в’язниці. Вони це роблять, бо вважають себе українцями і вірять у нашу спільну перемогу над агресором. Вибори президента Росії у Криму – це театральна вистава, диктатор робить все, щоб зробити легітимним ще один свій строк, щоб далі лилася крив, щоб далі шантажувати світ тримаючи руку на якісь старій іржавій бомбі. Але, на жаль, такі методи досі працюють. Та хочу сказати, що ніхто нам просто так не віддасть Крим. Крим повернеться, якщо ми самі будемо цей день наближати. Якщо ми будемо постійно говорити про ситуацію у Криму всюди – від своїх  родин, роботи, соцмереж до ЗМІ. Саме це є наша спільна зброя – незламна свідомість, яка поверне Крим до України», – розповів Енвер Бекіров.

У кінці акції, учасники віче розгорнули великий український прапор, та спільно виконали гімн України і гімн кримських  татар.

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Нагадаємо, у Львові біля Генконсульства Росії палять шини.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-27 04:15 :05