неділя, 18 березня, 2018, 11:45 Світ
Британська лабораторія може бути джерелом отрути Скрипаля, – посол Росії в ЄС

Посол Росії в ЄС Володимир Чижов заявив, що британська науково-дослідна лабораторія може бути джерелом походження отруйної речовини, яку застосували у Великій Британії проти Сергія Скрипаля та його доньки.

Про це він сказав у коментарі ВВС.

«Коли у вас є нервово-паралітична речовина або щось подібне, ви перевіряєте її на певні зразки, які ви зберігаєте у своїх лабораторіях. І Портон-Даун, як ми тепер всі знаємо, є найбільшим військовим об’єктом у Сполученому Королівстві, який займається дослідженнями хімічної зброї, і він насправді лише за вісім миль від Солсбері», – сказва Чижов.

Але, на питання, чи вважає він лабораторію в Портон-Даун «відповідальною» за походження речовини, Чижов сказав: «У мене немає доказів того, щоб щось використовувалося».

Він додав, що повністю виключає можливість зникнення з Росії будь-яких запасів будь-якої хімічної зброї.

«Але були певні фахівці, в тому числі деякі вчені, які сьогодні стверджують, що несуть відповідальність за створення деяких нервових агентів, вони виїхали з Росії і в даний час проживають у Великій Британії», – сказав він.

Міністерство закордонних справ Британії заявило, що у припущенні Чижова щодо Портон-Дауну «немає жодної унції правди».

«Це лише ще одна марна спроба російської держави відвернути історію від фактів – Росія грубо порушила свої міжнародні зобов’язання», – сказав представник відомства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 05:49 :50