субота, 17 березня, 2018, 20:55 Світ
В МЗС РФ спростовують повідомлення про розробку «Новачка» Росією чи Радянським Союзом

Досліджень з розробки хімічних речовин із кодовою назвою «Новичок» в Росії чи у Радянському Союзі ніколи не було.

Про це 17 березня в ефірі телеканалу «Росія-24» заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, пише «Интерфакс».

«Ніколи ні на території Радянського Союзу, ні за часів Радянського Союзу, ні за часів РФ, ні на території РФ не було досліджень, які мали б пряму або кодову назву «Новичок», – заявила Захарова.

Вона також зазначила, що ця хімічна речовина не була запатентованою, але її «використали в якості якогось символу, шифру або коду».

«Ні в Радянському Союзі, ні в РФ слово «Новичок» в контексті розробок хімічних елементів не вживалося. Слово було розроблено як назва і було використано хімічним елементом і матеріалом саме отруйної дії на заході», – додала Захарова.

Як відомо, отруєних колишнього військового розвідника ГПУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію знайшли непритомними у центрі м. Солсбері 4 березня.

Слідство ведеться за статтею «замах на вбивство», хоча раніше обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої нервово-паралітичної речовини.

За даними британських експертів, речовина «Новичок», якою отруїли Скрипаля та його доньку, була розроблена та виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де розташована військова науково-дослідна установа РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 10:35 :26