субота, 17 березня, 2018, 21:31 Політика
Глави МЗС 8 країн заявили: не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного
Фото: Соцмережі
Фото: Соцмережі

Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України звернулися зі спільною заявою в зв’язку з четвертою річницею анексії Криму Росією.

У тексті, оприлюдненому на сайті МЗС України, зазначається, що «ЄС не визнає результати виборів, які проводяться Росією в Криму».

Глави МЗС восьми країн заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного. «Поки триватиме незаконна анексія, триватимуть обмежувальні заходи і санкції», – йдеться в зверненні.

Крім того, автори відзначають, що окупація Криму підвищує ризики для безпеки в Чорноморському регіоні, але її наслідки йдуть далеко за межі регіону. «Разом з нинішньою російською агресією на Донбасі, вона також є порушенням європейської порядку безпеки, правил і принципів, які служили основою стабільності і безпеки в Європі з часів закінчення холодної війни», – наголошується в документі.

Міністри закордонних справ восьми країн також закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова і більше 60 інших політичних в’язнів. Вони заявили, що до Криму повинен бути наданий доступ міжнародним моніторинговим організаціям.

Глави МЗС підкреслили, що те, що сталося в Криму «стосується не тільки України, а й усіх нас». «Ось чому ми не забудемо і не залишимо Крим», – наголошується в зверненні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 13:39 :36