п'ятниця, 16 березня, 2018, 15:34 Львів
У Нацкорпусі знають, хто підкинув вибухівку біля польських військових поховань у Львові

Представники Національного корпусу Львівщини заявляють, що мають дані проте, що до акту вандалізму поблизу польських військових поховань у Львові причетна група місцевих проросійських активістів, які отримують вказівки від ФСБ.

Про це 16 березня на прес-конференції заявив начальник штабу Національного корпусу Львівщини Святослав Сірий.

Він заявив, що Національнйи корпус засуджує будь-які акти вандалізму щодо історичних пам’яток, які спрямовані на погіршення відносин України і Польщі.

«Хто і навіщо? За нашою інформацією із закритих джерел, це група проросійських активістів, у яких є куратор у ФСБ. Це одна із груп так званих найманців, які перебувають на території Львова. Таких груп є декілька. Одні мігруючі, інші, які постійно тут перебувають», – повідомив С.Сірий.

Він також припустив, що активісти отримують гроші від російського бізнесу, який діє в Україні.

«Рік тому ми піднімали питання закриття і націоналізації російського бізнесу в Україні. Російський бізнес в Україні – це та сама п’ята колона, яка такі речі фінансує», – зазначив С.Сірий.

У Національному корпусі заявили, що їх представники готові долучитися до охорони Личаківського цвинтаря, аби унеможливити такі провокації у майбутньому.

«Національні дружини беруть під захист Личаківське кладовище. Ми не дозволимо, щоби третя сторона – групи проросійських активістів чи будь-хто псував нам відносини із нашими сусідами. Ми не воюємо з мертвими, у нас є живий ворог на сході України, проти якого ми боремося уже четвертий рік… Будемо сприяти правоохоронним органам у розкритті злочину і в тому, щоб винні були покарані за законом», – додав С.Сірий.

Голова осередку Національних дружин Львівщини Андрій Бондар зазначив: «Ми своїми силами у співпраці з охороною кладовища та з поліцією готові охороняти дане кладовище від подібних терактів».

Оскільки прес-конференція була анонсована так: «Представникам Національного корпусу відомо, хто стоїть за спробою знищення поховань польських «Орлят» у Львові на Личаківському цвинтарі», журналісти зажадали більш конкретної інформації з цього приводу, але відповіді не отримали.

На це С.Сірий пообіцяв оприлюднити більш детальну інформацію згодом. З його слів, наразі ці дані не повідомили і правоохоронцям, які розслідують факт вибуху.

«Наразі це інформація з джерел. Ми проводимо журналістське розслідування. За кілька тижнів оприлюднимо більш точну інформацію», – сказав він.

Як повідомлялося, 13 березня увечері у Львові біля цвинтаря польських військових поховань кинули вибухівку.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін засудив акт вандалізму, вчинений поблизу польських військових поховань на Личаківському цвинтарі у Львові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 11:33 :54