п'ятниця, 16 березня, 2018, 15:42 Суспільство
У 2016 році героїзацією Савченко ми упіймались на гачок Кремля, – Мокан
ZIK
ZIK

Усі процеси, що відбуваються зараз у державі, слід розглядати у контексті виборів 2019 року. Ймовірно, відбувається підготовка козирів проти Юлії Тимошенко. Адже їй ще обов‘язково пригадають і невигідний газовий контракт, і внесення Савченко першим номером у список «Батьківщини».

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Василь Мокан.

На його думку, в історії із Надією Савченко ми ще у 2016 році стали жертвами «політтехнологічного гачка Кремля». Мовляв, окрім неї було ще чимало політв‘язнів, однак лише льотчиці надали можливість гласного судового процесу чи здійснення різноманітних флешмобів. Усе це масово висвітлювалося у російських та українських ЗМІ.

«Її розкрутили до такого рівня, що у 2016 році в Україні вважали б злочином виловитись проти процесу звільнення Савченко або піднесення її до рангу «політв‘язня №1». Власне, це й стало наслідком того, що їй надали звання Героя України», – переконаний Мокан.

Мовляв, на фоні «великої перемоги звільнення Савченко» іншого рішення Президента українське суспільство просто не сприйняло б.

«Та ставши політичним діячем, Савченко почала озвучувати відверто проросійські тези та ідеологеми Кремля. Зокрема, йдеться про заяви, ніби Майдан та Антимайдан сповідували одні цінності, чи що у нас на Донбасі точиться ледь не громадянський конфлікт, а Захарченко та Плотницький – представники Донбасу», – зауважив експерт.

Окрім того, він підкреслив: усі процеси, що відбуваються зараз, розглядають у контексті президентських та парламентських виборів у 2019 році.

«Я далекий від думки, що на Банковій не прораховували наслідки інформаційного галасу довкола Савченко і подань ГПУ. У тому числі, вони розуміли, як це відобразиться на процесі звільнення заручників», – зазначив Мокан.

До того ж, обмін військовополоненими та звільнення заручників дуже залежать від позиції російської сторони. Тож, якщо Путіну це буде вигідно, він піде на такий крок.

На думку експерта, зараз відбувається підготовка козирів, які можна використати проти «потенційного кандидата у президенти – Юлії Тимошенко».

«Виграш у Стокгольмі по газовій справі свідчить, що ближче до виборів згадають, хто підписував контракти. Так само, як і персону Савченко», – заявив Мокан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 19:29 :39