п'ятниця, 16 березня, 2018, 16:38 Політика
Призначення омбудсмена має оскаржити НАЗК, – Рябошапка
ZIK
ZIK

Призначення омбудсмена мало корупційну складову. Рішення Верховної Ради може оскаржити будь-яка фізична особа, однак, такими справами, перш за все, займається НАЗК.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав юрист Руслан Рябошапка.

«Допоки рішення стосовно омбудсмена не скасоване, питання є таким, яке не суперечить праву, тобто воно є законним. Виходить, що призначення Людмили Денисової не є легітимним, бо було допущено кілька порушень, які пов’язані із корупцією. Закон про запобігання корупції гласить, що такі рішення можна скасувати або оскаржити в суді. В принципі, зробити це може будь-яка фізична особа», – зазначає юрист.

Експерт наголошує: згідно закону, спершу державні органи мають оскаржити рішення Верховної Ради щодо омбудсмена.

«Саме НАЗК має відреагувати на правопорушення, розглянувши це на позачерговому засіданні. Адже омбудсмен – це не рядова посадова особа, а, все таки, одна з найвищих позицій в державі. Є й інше питання: хто буде головою НАЗК через два тижні? Тобто у чиновників антикорупційного органу зараз інші пріоритети», – коментує  Руслан Рябошапка.

Експерт підкреслює: Верховна Рада повністю нехтує основними засадами права.

«Проблема навіть не у тому, що було порушення стосовно закону про запобігання корупції. Біда в тім, що одну з найбільш важливих посад виставили у грубій формі «базарних торгів» за розподіл впливу у державі. Це означає, що основні засади, на яких функціонує державний механізм, взагалі зруйновані», – додає юрист.

Нагадаємо, народні депутати призначили Уповноваженого ВР з прав людини. Ним стала Людмила Денисова. За її призначення проголосували 280 народних обранців.

Читайте також: Родина Денисової має бізнес в окупованому Криму

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 19:18 :00