п'ятниця, 16 березня, 2018, 16:34 Політика
Призначення Денисової на посаду омбудсмена було абсолютно нелегітимним, – Червакова
ZIK
ZIK

Призначення Людмили Денисової на посаду уповноваженої з прав людини стало результатом політичного торгу. Адже воно було потрібне міністру внутрішніх справ для того, щоб замкнути ланцюжок МВС – Мінюст – пенітенціарна служба.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила народний депутат України Ольга Червакова.

«В українському законодавстві існує колізія, яка не дає чіткої відповіді стосовно процедури обрання омбудсмена. Адже є Закон «Про регламент ВР» в редакції від 13 липня 2017 року, в якому йдеться про те, що призначення та звільнення на посаду уповноваженого з прав людини ухвалюється відкритим голосуванням і більшістю голосів. В той же час відповідно до Закону України «Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», ця особа призначається на посаду таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів. Таким чином на сьогодні призначення чи звільнення омбудсмена є неможливим, оскільки спочатку потрібно усунути колізію в законодавстві», – сказала Червакова.

Тому вона зазначила, що через протилежні за змістом норми вона не голосувала за призначення Людмили Денисової на посаду омбудсмена, адже воно  було б абсолютно не легітимним.

«Ще вчора я говорила про те, що в який би спосіб парламент не проголосував за уповноваженого з прав людини – він порушить закон. Тому, кого б не призначили на цю посаду, це дає можливість судового оскарження. Також це робить Денисову і всю цю інституцію ще більш залежною і політизованішою, про що говорили і представники ООН та Ради Європи, які протягом останніх півроку зробили низку заяв», – прокоментувала нардеп.

Що ж до заангажованості Денисової, то нардеп також вважає, що її призначення стало результатом політичного торгу.

«Ми знаємо, що Денисова була депутатом від «Народного фронту». Фактично, вона є людиною Авакова і її призначення було потрібне міністру внутрішніх справ для того, щоб замкнути ланцюжок МВС – Мінюст – пенітенціарна служба. Адже зараз всі три інституції перебувають у руках однієї політичної  сили, тобто «Народного фронту». Таким чином  контроль за ними буде здійснювати колишня представниця цієї політичної сили. Я вважаю, що це не припустимо у демократичній країні, при всій повазі до Людмили Денисової. Адже вона не зможе сказати «ні» своїм партійним босам. Зрештою, на мою думку, саме тому її туди і призначали», – заявила Ольга Червакова.

Читайте також: Родина Денисової має бізнес в окупованому Криму

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 08:24 :09