Новини » Світ 16 березня, 2018, 12:25
Після останніх подій рейтинги Путіна почали падати, – російський політолог
ZIK
ZIK

У російських засобах масової інформації ніхто вже не говорить про ніякі перемоги, зокрема, у справі Сергія Скрипаля. Іде мова лише про те, що довкола лише вороги, тому потрібно єднатися довкола Путіна.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) розповів російський політолог Дмитро Орешкін.

Нещодавно прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила про імовірне замороження російських активів у Королівстві, що пов'язано з причетність Російської Федерації до отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля.

«Якщо уявити собі Російську Федерацію у вигляді такого великого верблюда, якому на спину накладають історії, пов'язані з допінгом олімпійців, аргентинським кокаїном та з Сергієм Скрипалем, то, звичайно ж, з цим вантажем він вперед не побіжить. Врешті-решт, якась маленька соломинка зламає йому спину», – прокоментував Дмитро Орешкін.

Таким чином, за його словами, у Росії складається доволі погана репутація, а обмеження, які виникають у зв'язку з усіма цими подіями, небезпечні не лише для самих росіян, а й відлякують інвестиції.

«Інвестори під обмеження не потрапляють ,але вони сто разів подумають перед тим, як інвестувати в Росію або як з нею зв'язуватися. Оскільки весь російський великий бізнес так або інакше пов'язаний з Володимиром Путіним, наші великі корпорації відчуватимуть дефіцит технологій та фінансів», – вважає експерт.

Він зазначив, що за все доводиться платити, в тому числі і за репутаційні ризики та збитки.

«Мені здається, що всі проблеми останніх місяців полягають в тому, що репутаційні збитки під керівництвом Володимира Путіна стають надзвичайно важкими. Але жити можна, адже жити можна було навіть при Сталіні», – заявив політолог.

Російські журналісти пишуть про значну частку російського бізнесу в Лондоні, про те, що саме там навчаються діти більшості російських олігархів. Таким чином, якщо ситуація між Росією та Великою Британією загострюватиметься, це може ускладнити їм життя. Тому існує думка, що ці люди можуть повпливати на політику Російської Федерації.

«Я думаю, що занадто оптимістична думка. Справа в тому, що всі бізнесмени розуміють, що краще втратити третину своїх доходів, але зберегти хороші стосунки з Путіним. В перспективі, можливо, вдасться відновити свої доходи за допомогою саме вертикалі влади. В цьому і полягає її сила», – переконаний фахівець.

Таким чином, попри те, що ніхто не задоволений ситуацією, що склалась, ніхто не насмілиться серйозно тиснути на владу, адже це значно небезпечніше, ніж втратити частину своїх активів.

«Тому вони будуть десь у себе на кухні сваритись, але якихось серйозних політичних змін не буде. В такому випадку у них є доволі серйозний ризик втратити все», – пояснив Дмитро Орешкін.

Він зазначив, що у всій цій історії про перемогу Росії ніхто з місцевих ЗМІ вже не говорить. Мовляв, відбулось непомітна, але суттєва зміна тону.

«Немає ніяких перемог. Саме це і є головною проблемою і саме тому рейтинги Путіна почали знижуватися. Є питання в іншому – ми дуже ображені. Довкола нас вороги. Замість тріумфуючої експансії – ізоляція. Ось що відбувається в російських ЗМІ», – підсумував російський політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:10 :22