п'ятниця, 16 березня, 2018, 15:20 Політика
Кругова порука в Україні єднає нинішню владу з попередньою, – експерт ЦПК
ZIK
ZIK

Сьогодні у нас справді є шанс розірвати кругову поруку та відчуття безкарності серед політичного класу завдяки антикорупційному суду. Суспільство справді вимагає його створення, але не таким, де суддів до нього обирали б бізнес-партнери Петра Порошенка.

Про це в ефірі політичного проекту «Прямим текстом» (в ефірі телеканалу ZIK) заявила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Кругова порука – це правильне слово, аби охарактеризувати те, що зараз відбувається в Україні. Вона веде до відчуття безкарності. Наприклад, Генеральна прокуратура закриває кримінальну справу проти пана Злочевського (міністра енергетики часів Януковича – ред.). Тобто кругова порука охоплює не лише нинішню а й попередні влади», – наголосила Анастасія Красносільська.

За її словами, його компанія просто «відкупилась» сплатою податків на суму 100 мільйонів з вкрадених мільярдів, таким чином справа закривається.

«Якщо ж за справу береться Національне антикорупційне бюро, то власне суди, які ніяк після Майдану не змінилися, відпускають цих людей на поруки або під маленькі застави. Наприклад, так було у справі директора Львівського бронетанкового заводу», – розповідає експерт.

Мова йде про Романа Тимківа, який продавав українській армії вживані двигуни для танків за ціною нових.

«Його відпускають під заставу, яка коштує приблизно, як його колекція годинників, а брати його на поруки приходить пан Пацкан, якого назначили головою Розрахункової палати. Мені здається, це доволі вичерпна картина кругової поруки», – підкреслила антикорупціонерка.

Проте, зауважила вона, зараз у нас є шанс цю кругову поруку та відчуття безкарності розірвати.

«Цей шанс називається антикорупційним судом. Зараз суспільство вимагає від політиків його створення, але не просто черговим судом, а таким, де суддів обиратимуть не бізнес-партнери пана Президента. Суддів повинні обирати міжнародні експерти, які зможуть заветувати недоброчесних кандидатів», – каже фахівець.

За її словами, антикорупційний суд – такий собі «останній тест» для нинішнього політичного класу.

«Ці представники політичного класу, яким справді нема чого боятися, проголосують за справжній антикорупційний суд з правом міжнародників ветувати недоброчесних кандидатів. Ті, кому є чого боятися, будуть далі розповідати про суверенне право політичного класу продовжувати красти в народу», – заявила пані Красносільська.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 06:44 :00