Новини » Суспільство 16 березня, 2018, 23:43
Кліматологи розповіли, скільки людей залишаться без даху над головою через глобальне потепління

Понад п’ять мільйонів жителів Землі втратять дах над головою до 2100 року через зростання рівня моря навіть в тому випадку, якщо Паризькі угоди будуть виконані і планета стане тепліша всього на 1,5-2 градуси Цельсія.

Про це пишуть кліматологи в статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters, – повідомляє newsyou.info.

«Ми звикли вважати, що Паризька хартія врятує нас від усіх проблем, пов’язаних з глобальним потеплінням. Нам вдалося показати, що навіть повне виконання всіх зобов’язань призведе до того, що жителям багатьох прибережних регіонів Землі доведеться боротися з підняттям рівня моря і почастішанням потопів», – заявив Девід Расмуссен, кліматолог з Прінстонського університету (США).

Рівень світового океану залежить від середньої температури повітря, площі льодового покриву, обсягу стоку річок та інших кліматичних параметрів. На всі ці параметри впливає зміна клімату, в зв’язку з чим кліматологи і океанологи спостерігають за коливаннями рівня моря. Так, за останнє сторіччя світовий океан «виріс» на 17 сантиметрів. Подальше підвищення рівня океану може стати причиною затоплення прибережних районів в Європі і в інших частинах світу і може прискорити зміну клімату.

Результат пошуку зображень за запитом "фото потопів"

Як вважають багато активістів і кліматологів, Паризька хартія по клімату, підписана в грудні 2015 року, дозволить нашій планеті уникнути більшу частину подібних негативних змін, і створить умови для повернення її клімату в норму. Расмуссен і його колеги перевірили, чи так це насправді, використовуючи комп’ютерну модель океанів Землі.

Ця модель, як зазначає Расмуссен, враховувала те, що загальне зростання рівня моря впливає на різні куточки світового океану неоднаковим чином – десь він зростає швидше середньостатистичних значень, а в інших місцях, навпаки, його рівень падає. Тому частина низинних регіонів Землі може стати дном океану навіть при найменшому підвищенні рівня моря, а інші ділянки суші при цьому не виявляться затопленими.

Керуючись цими міркуваннями, вчені прорахували як зміниться загальний рівень моря в найближчі два століття, і використовували ці прогнози для оцінки частоти появи потужних потопів і ураганів на узбережжі всіх континентів і островів світу.

Як показали їх розрахунки, приблизно п’ять мільйонів людей втратять свої будинки вже до початку наступного століття, якщо середньорічні температури підвищаться всього на 1,5-2 градуси Цельсія. Найсильніше від цього постраждають два регіони – східне узбережжя США і береги Балтійського моря. Ще приблизно 46-50 мільйонів людей, велика частина яких живе в Китаї, Японії та В’єтнамі, виявиться у вкрай несприятливих умовах для життя до 2100 року.

Багато з цих катастрофічних змін, як підкреслюють вчені, будуть фактично неминучими – вони будуть виникати навіть при підвищенні температури всього на один градус Цельсія. З цієї причини жителям найуразливіших узбереж світу, і владі країн, де вони знаходяться, варто заздалегідь підготуватися до майбутнього «великому потопу», підкреслюють кліматологи.

Читайте також: У рукописах Ньютона знайдений прогноз з приводу апокаліпсису і названий рік, коли це трапиться

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 00:57 :45