четвер, 15 березня, 2018, 0:10 Світ
Отруєння Скрипаля: Британія звинуватила Росію в порушенні Статуту ООН
Фото: Соцмережі
Фото: Соцмережі

Делегація Об’єднаного Королівства в ООН заявила про пряму причетність російського уряду зі справою отруєння Сергія Скрипаля та його доньки та звинуватила Москву у порушенні статті 2 Статуту ООН.

З відповідною заявою виступив у середу представник Об’єднаного Королівства при ООН на засіданні Ради Безпеки, присвяченому інциденту в Великій Британії, передає Укрінформ.

«Під час розслідування ми дійшли висновку, що пан Скрипаль та його донька були отруєні з використанням нервово-паралітичного газу військового призначення «Новачок», який був розроблений в Росії. Це не та зброя, яку може виготовити недержавний суб’єкт. Він тому й небезпечний, що вимагає найвищого рівня державних лабораторій та експертного досвіду», – підкреслив представник Великої Британії.

Він зазначив, що в Лондоні побачили лише два логічних пояснення: «або це прямий напад на мою державу з боку Росії, або Росія втратила контроль над нервово-паралітичним газом, який виготовила сама».

Москва не надала жодних пояснень, зауважив дипломат.

«Ми не маємо інших висновків крім того, що російський уряд є відповідальним за спробу вбивства Сергія Скрипаля та його доньки, а також за те, що вони піддали небезпеці британських громадян в Солсбері. Це не просто злочин, це незаконне використання сили, порушення статті 2 Статуту ООН – основи для міжнародного правопорядку», – заявив представник Об’єднаного Королівства.

Він підкреслив, що від дії невибіркової атаки з бойовим газом «потенційно постраждали сотні британських громадян».

Представник делегації Великої Британії також звинуватив Росію, що вона на раніше не представила відомостей про наявність хімічних речовин за програмою «Новачок», як того вимагали міжнародні домовленості.

Читайте також: Кремль організував замах на Скрипаля для повернення олігархів до Росії

«Лише цей факт свідчить про відсутність будь-яких аргументів, що деякі інші країни могли успадкувати ці технології. Якщо б Росія заявила та знищила власну програму, то тут можна було би шукати правду», – зауважив він.

Дипломат також підкреслив, що британський уряд не робив поспішних висновків: «ми провели ретельне та уважне розслідування, яке продовжується».

Читайте також: Скрипаль і його донька не зможуть повністю видужати, – розробник отрути

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 21:53 :47