четвер, 15 березня, 2018, 0:25 Політика
Україна готується до розірвання договору про дружбу з Росією
Фото: Соцмережі
Фото: Соцмережі

Міністерство закордонних справ України підготувало різні пропозиції щодо Договору про дружбу, співробітництво і партнерство України з Росією, серед яких передбачається можливе призупинення договору частково або повністю.

Про це інформує УНІАН.

Зовнішньополітичне відомство підготувало декілька варіантів щодо цього договору.

«МЗС підготувало низку пропозицій і аналіз щодо можливого призупинення самого Договору, або частково, або повністю. Це дозволяється міжнародним правом і самим договором. Тобто можна призупинити повністю або частково, або його денонсація. Тобто декілька варіантів», – заявила речник МЗС Мар’яна Беца.

Вона додала, що цим переліком можливі варіанти не вичерпуються.

«Ми не прийняли якогось остаточного рішення, бо остаточне рішення приймає президент. Це договір від імені України», – підкреслила дипломат.

За її словами, що МЗС працює над можливими опціями щодо цього договору та «здійснює подальший аналіз».

Окремо, говорячи про Співдружність Незалежних Держав, дипломат нагадала, що Україна не є членом цієї організації, бо не ратифікувала статут СНД. Вона сказала, що Україна «не бере участь зараз після агресії у засіданнях вищих органів СНД».

Читайте також: В Росії розповіли, навіщо Путіну знадобилася війна проти України

«І ми завжди виходили з того, що наша мета – це вихід з СНД. Це пострадянська модель, яка вичерпала себе. Але ми робимо інвентаризацію також договорів, які для нас важливі. Вихід з СНД не означає автоматично вихід з багатосторонніх угод. Для нас важливі деякі угоди», – зазначила Беца.

Також вона додала, що до цих угод відносяться угоди про соціальне і пенсійне забезпечення.

Читайте також: Порошенко: Росія хоче нам помститися за найбільшу «катастрофу» ХХ століття

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною, який назвали «Великим договором», був підписаний президентами двох країн 31 травня 1997 року. Країни офіційно визнали кордони один одного і закріпили принципи стратегічного партнерства і поважання територіальної цілісності. Після анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Росією територіальної цілісності України.

Читайте також: Американський вчений назвав імовірну дату початку Третьої світової війни

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 04:57 :03