Новини » Економіка 15 березня, 2018, 12:45
Мінекономрозвитку пропонує провести в Україні смарт-спеціалізацію регіонів

Для реалізації промислового потенціалу України Мінекономрозвитку розробило Стратегію розвитку промисловості, основними напрямами якої стали чотири блоки: енергоефективність, просування технологій – індустрія 4.0, економічна децентралізація та «smart-регулювання» промисловості

Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, який 14 березня взяв участь в парламентському круглому столі: «Стратегія розвитку промисловості України», передає прес-служба міністерства.

Як зазначається у повідомленні, сьогодні в Україні працюють 40 тисяч промислових підприємств, які виробляють 70% товарного експорту країни та створюють 21% від ВВП.

Україна, за оцінками експертів, має багато конкурентних переваг у порівнянні з іншими країнами. На це впливають декілька факторів, таких як: низькі логістичні витрати та достатньо розвинута логістична інфраструктура, вигідне географічне розташування та вихід до Чорного моря, наявність виробничих майданчиків, високий мінерально-сировинний потенціал, угоди про вільну торгівлю з ЄС, державами ЄАВТ, Канадою, СНД та освічені працівники.

За словами Максима Нефьодова, Мінекономрозвитку ставить для себе три першочергових завдання в реалізації нової промислової політики. Перше – модернізація та зростання промислового виробництва. Для цього уряд, за ініціативи Мінекономрозвитку, вже скасував понад 450 застарілих регуляторних актів. Мінекономрозвитку активно займається підвищенням інвестиційної привабливості України на законодавчому рівні та напрацьовує Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з ЄС (Угода АСАА).

Друге завдання – регіональний розвиток промисловості та смарт-спеціалізація, а саме: підтримка кластерних ініціатив, розвиток регіональної інфраструктури, підтримка бізнес-проектів та інновацій та спрощення доступу до сировини.

Третє завдання – підвищення ресурсоефективності промисловості. Мова йде про стимулювання інновацій, спрощення доступу до інвестицій, запровадження практики управлінням відходами та створення засад циркулярної економіки.

«Україна не може й неповинна виробляти все, починаючи від каструль та закінчуючи космічними ракетами. Тому Мінекономрозвитку пропонує проводити політику смарт-спеціалізації регіонів. Ми вже реалізовуємо подібний проект в автомобілебудівному секторі на прикладі того, як це було зроблено у Східному Берліні. Є конкретні напрями промисловості, в яких Україна може якнайкраще використовувати свій потенціал і бути конкурентною в цьому на світовому ринку», – зазначив Максим Нефьодов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 17:28 :54