середа, 14 березня, 2018, 12:39 Світ
Заяви Лондона щодо справи Cкрипаля зумовлені політичними чинниками, – Новгородцев
ZIK
ZIK

На відміну від історії із отруєнням колишнього агента російських спецслужб Олександра Литвинека, у справ Сергія Скрипаля керівництво Великої Британії просто зобов‘язане було висловити гучний ультиматум Росії. Адже у другому випадку отруєння відбулось надто нахабно та у публічному місці, тож могли постраждати мирні громадяни Королівства.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив оглядач ВВС Сєва Новгородцев.

Він наголосив: щодо справи Скрипаля влада Росії та Великої Британії працює «у різних полюсах». Адже Тереза Мей зв‘язна численними законодавчими умовностями, які діють уже багато сотень років. Тому прем‘єр-міністр не може собі дозволити лише те, що їй дозволено законом. Однак, англійська сторона не має «чітких доказів» вини Росії у замаху на колишнього розвідника.

«Хоча, звичайно, речовина «Новачок» була розроблена Радянським Союзом у 70-х роках, його не виготовляють більше ніде, а за токсичністю у неї немає відповідників. Тому в англійському центрі з‘ясували, що це за отрута», – наголосив Новгородцев.

До того ж, на його думку, Сергій Скрипаль не випадково обрав для проживання британське містечко Солсбері. Мовляв, саме поруч із ним розташована так звана Солсберійська долина – територія Міністерства оборони. 

«Він, наче був оточений військовими. Однак, як бачите, це йому не допомогло», – зауважив експерт.

Окрім того, він підкреслив відмінності між справами Сергія Скрипаля та Олександра Литвиненка, якого теж отруїли хімічною речовиною. Адже тоді Великобританія не виставляла Росії серйозних ультиматумів.

«У випадку Литвиненка застосували полоній. У нього дуже маленька зона дії, там м‘яке радіаційне опромінювання. Та у історії Скрипаля ми маємо надтоксичну речовину, 10 її міліграмів вбиває людину, буквально, за кілька хвилин. Ті ж, кого отруїли цим бінарним органфосфатом, уже не жильці. Спеціалісти кажуть, що бідному Скрипалеві та його донці більше не відновити здоров‘я», – наголосив Новгородцев.

До того ж, у другому випадку усе відбулось у громадському місці, тому отруїтися могли і громадяни Великої Британії.

«Поставте себе на місце прем‘єр-міністра великої Британії. На вашій території відбувається просто страшна якась акція із залученням бойової отруйної речовини, характеристики якої дуже рідкісні, а сама вона виготовляється лише в одній державі. Вам потрібно на це реагувати, адже за це і платять податки та обирають на виборах. Потрібно щось робити, інакше ви – не Прем‘єр-міністр, а взагалі невідомо хто. Тому усе, що відбувається зараз навколо цієї історії, зумовлено і політичними чинниками», – підкреслив Сєва Новгородцев.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 13:44 :35