середа, 14 березня, 2018, 15:02 Політика
Закон про нацбезпеку України є справді еволюційним, – Бушанський
ZIK
ZIK

У новому законі про нацбезпеку йдеться про запровадження цивільного контролю над сектором безпеки й оборони в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Валентин Бушанський.

«У законі про національну безпеку України є дуже корисні і важливі речі. Наприклад, коли йдеться про комунальну сферу, не відремонтовані шляхи, зокрема, у Києві, медицину, що однозначно загрожує національній безпеці, вказується, хто за це відповідальний», – сказав Бушанський.

Звісно, гість у студії вважає, що безпековими документами не вдасться вирішити усі проблеми в країні, але це є суттєвим кроком вперед.

«По суті, законодавці намагаються поняття безпеки наблизити до тих функцій, якими володіють безпекові інституції. Тобто, якщо прокуратура чи міліція не може опікуватися ситуацією в охороні здоров’я, то не варто розглядати це як загрозу національній безпеці. І навпаки, акцент має бути зроблений на тому, що справді може робити прокуратура, органи внутрішніх справ, спецслужби та Збройні сили України – забезпечення територіальної цілісності, суверенітету України, що є їхніми прямими обов’язками», – зазначив політолог.

Тому він вважає, що новий закон пояснює ті норми, які раніше були незрозумілими.

«Закон справді є еволюційним, бо дає зрозуміліші формулювання до раніше ухвалених норм в українському законодавстві», – прокоментував Бушанський.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про закон про нацбезпеку України. Документ схвалено Радою національної безпеки і оборони 17 січня 2018 року, він містить положення про запровадження цивільного контролю над сектором безпеки й оборони в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 21:35 :34