середа, 14 березня, 2018, 11:28 Політика
З 15 березня, щоб провести судово-медичну експертизу, потрібно рішення суду, – Мустафа Найєм
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

З 15 березня набувають чинності так звані «правки Лозового» до Кримінального процесуального кодексу. Ці зміни стосуватимуться поховання людей, які померли насильницькою смертю, а також термінів проведення розслідувань. Скажімо, якщо людина померла внаслідок насильства, то для того, аби встановити, що смерть настала в результаті насильницьких дій, треба провести експертизу. Для того, щоб провести цю експертизу, тепер потрібно рішення суду. Тобто слідчий вже не призначатиме експертизу, а дозвіл на проведення експертизи має дати суд. На це рішення може піти не менше як 72 години.

Про це в коментарі IA ZIK сказав народний депутат Мустафа Найєм, який є співавтором «Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства» (№ 7547), що скасовує «поправку Лозового» в Кримінальному процесуальному кодексі.

За словами Мустафи Найєма, якщо людина померла і є ознаки насильницької смерті, щоб провести судово-медичну експертизу, треба чекати рішення суду. «Це означає, що буде повністю завалено роботу судів. Також це ускладнить розслідування справ, бо за кожною експертизою треба буде іти в суд: судово-медичною про смерть, а також біологічною, економічною, фінансовою», – зазначив Мустафа Найєм.

Законопроект № 7547 скасовує «правку Лозового» і усуває недоліки нового Кримінального процесуального кодексу. Зокрема, цим законопроектом усувають також правки щодо термінів проведення розслідування. «Зараз там прописані такі норми, згідно з якими слідчі змушені будуть дуже швидко закривати кримінальні справи у тяжких і особливо тяжких кримінальних злочинах. Це означатиме, що багато кримінальних справ, що стосуються, в тому числі, службовців, пересічних громадян будуть закривати ще до завершення розслідування.

Проте, учора голова ВР Андрій Парубій повідомив, що відклав розгляд проекту закону №7547 на прохання комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – для проведення політичних консультацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 08:32 :47