Новини » Економіка 14 березня, 2018, 14:27 блоги
Волинська земля чекає нового розпорядника землі
Роман Портянко
аналітик ГО «Антикорупційний блокпост»

Головне управління Держгеокадастру в Волинській області неодноразово опинялося в прицілах журналістів та громадськості. Правоохоронні органи в 2010 році розслідували справу, про викрадення державних актів на право власності земельних ділянок та подальша їхня реалізація.

Справа не дійшла до суду, все обмежилося лише відшкодуванням «заподіяної шкоди» спеціалістом одного з відділів. Подейкують, що до викрадення була причетна Світлана Шеремета, яка раптово звільнилася з управління та вклала отримані незаконним шляхом гроші в підприємницьку діяльність.

На сесії обласної ради, у вересні 2017 року, Шеремета озвучила тезу, що Держгеокадастр за своїм корупційним існуванням не має право на подальше існування, аргументуючи це тим, що дана структура не може надавати дозвіл на розробку проектів відведення земельних ділянок, погоджувати ці проекти, проводити державну землевпорядну експертизу та реєструвати ділянку в державному земельному кадастрі.

Сьогодні Світлана Шеремета, член Асоціації землевласників України, бажає очолити місцевий Держгеокадастр, тому намагається заробити собі авторитет, шляхом гучних заяв та виступів, а також привернути до себе увагу. Так, 13 березня Світлана Шеремета пройшла уже другий етап конкурсу на посаду очільника Держгеокадастру у Волинській області, лишився третій етап, який швидше за все буде формальним.

Слід зазначити, що Світлана Шеремета є підприємцем та займається виготовленням документації з землеустрою. В вересні 2016 року, виготовляючи документацію учасникам АТО (!), оголосила нечувану для Волинської області вартість в розмірі 19 тисяч гривень, витратила на розробку документацію рік та повернула документи без проведення експертизи

Учасників АТО обурила дана ситуація, вони вирішили подати скаргу до Держгеокадастру, з метою розгляду відповідності сертифікації даної особи, проте не отримали відповіді.

За словами землекористувачів, Шеремета часто виступає лише збирачем замовлень, що переадресовуються до реальних сертифікованих спеціалістів, заробляючи на посередництві.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:42 :54