середа, 14 березня, 2018, 14:39 Суспільство
Вчені винайшли спосіб подолати стійкий до антибіотиків збудник пневмонії
Фото: fp.com.ua
Фото: fp.com.ua

В усьому світі набувають поширення мультирезистентні штами збудника пневмонії Klebsiella pneumoniae. Вони стійкі до всіх клінічно значимих антибіотиків, зокрема до карбопенемів, та часто призводять до смерті пацієнтів. У пошуках альтернативних засобів боротьби зі збудником американські вчені вирішили зробити ставку на імунну систему пацієнта.

Про це пише видання «Фармацевт.Практик».

Klebsiella pneumoniae має захисну полісахаридну капсулу, яка допомагає бактерії уникнути атаки імунної системи. Капсула перешкоджає поглинанню та знищенню збудника нейтрофілами. Вчені виділили полісахаридні капсули мультрезистентних штамів K. pneumoniae та використали їх для імунізації кролів. З отриманої сироватки були виділені IgG проти полісахаридів капсули, які протестували на культурах клітин.

Виявилося, що антитіла проти полісахаридів капсули K. pneumoniae посилюють фагоцитоз та знищення бактерій нейтрофілами.

Автори вважають перспективною нову концепцію лікування інфекції K. pneumoniae та планують випробування антитіл проти полісахаридів K. pneumoniae на мишах. Вони також планують випробувати профілактичну імунізацію тварин очищеними компонентами полісахаридної капсули бактерій (активна імунізація) та навпаки, використати антитіла проти компонентів капсули з лікувальною метою (пасивна імунізація).

Автори вважають, що використання антитіл проти полісахаридної капсули, як самостійно, так і в комбінації з антибіотиками, може значно покращити прогноз для пацієнтів, інфікованих мультирезистентними штамами K. pneumoniae.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 22:02 :36