середа, 14 березня, 2018, 15:37 Світ
Вбивством Скрипаля Росія вдруге підірвала світовий порядок, – Корчилава
ZIK
ZIK

Отруєння Сергія Скрипаля може послабити роботу англійських спецслужб. Адже більшість «перебіжчиків» намагались потрапити саме під покровительство Великої Британії, бо це гарантувало їм безпеку та життя. Після останніх подій колишні шпигуни можуть уже не довіряти британській короні.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив журналіст Бачо Корчилава.

За його словами, протягом всієї історії існування спецслужб, більшість «перебіжчиків» потрапляли під покровительство Великої Британії. Це гарантувало їм життя. Тому отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипала – величезний удар по репутації британських спецорганів.

«Якщо такі події відбуватимуться, «перебіжчики» не довірятимуть Короні. Тож, у плані спеціальних служб це послабить роботу Британської імперії», – переконаний Корчилава.

Саме через це, на думку експерта, офіційна позиція Великої Британії щодо замаху на Скрипаля є значно жорсткішою, ніж була після вбивства Олександра Литвиненка. До того ж, Литвиненко не був таким цінним для англійських спецорганів.

«Литвиненко не був носієм надсекретної інформації, яким є Скрипаль. Тому тут зростає напруга. Не думаю, що все це обмежиться лише висилкою дипломатів – у Лондоні зав‘язано багато фінансових інтересів РФ. А найбільш болюче місце для російських олігархів та чиновників – їхні гроші», – наголосив Корчилава.

Мовляв, англійці уже чітко дали зрозуміти Росії, що чудово знають, де лежать усі її активи. До того ж, за його словами, тут Велику Британію повністю підтримують і США. Адже ці дві держави є «традиційними партнерами у таких справах». Тому Корчилава переконаний: градус напруги у відносинах між РФ та іншими країнами лише зростатиме.

«Ви розумієте, що Росія вдруге підриває порядок, що склався у світі після Другої світової війни. Вперше вони це зробили, анексувавши Крим, а вдруге – зараз», – вважає експерт.

Адже, на думку журналіста, ці дві події можна вважати рівносильними явищами. Мовляв, РФ «із впертістю маніяка починає відчиняти скриньки пандори». Відповідною буде й реакція цивілізованого світу на дії Росії. 

«Я не думаю, що це може перерости у Третю світову війну, однак реакція Заходу щодо Росії ставатиме все агресивнішою. Адже для створення нових конструкцій потрібно пройти великі світові кризи. Свого часу такою стала Карибська криза – після неї настало своєрідне одужання. Тож, хочемо ми цього чи ні, та зараз існуватиме напруга», – підкреслив Бачо Корчилава.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 04:46 :41