середа, 14 березня, 2018, 16:06 Політика
У законопроекті про нацбезпеку насторожує бюрократія органів постачання, – Стариков
ZIK
ZIK

Законопроект про нацбезпеку може наблизити українську армію до стандартів НАТО. Проте у ньому присутні певні положення, які насторожують. Передусім, вони стосуються органів постачання Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив військовий експерт Олег Стариков.

«Я прочитав закон про національну безпеку, а також проконсультувався з офіцерами та генералами стратегічного рівня. Ми дійшли висновку, що документ принесе багато позитиву. По-перше, він структурує військову систему, а саме організацію ЗСУ. По-друге, визначає особисту відповідальність старшого правоохоронного органу», – зазначає гість програми.

Проте у законопроекті щодо національної безпеки все ж є моменти, які насторожують гостя програми.

«Мої переживання стосуються керівника Об’єднаного оперативного штабу. Слід було прописати орган постачання. Він потрібний, щоб командувач військами міг забезпечити бойові дії. Наразі виглядає так, що командувач має виписувати квитанції на ім’я Сухопутних військ, а вже там ухвалюватимуть відповідні рішення. Тобто у мене є претензії до процедурного боку законопроекту», – говорить Олег Стариков.

Військовий експерт зазначив, що закон про національну безпеку взагалі не має відношення до громадських організацій та місцевої влади.

«На мій погляд, відбудеться певна еволюція розвитку. Законодавець нарешті буде виокремлювати воєнну контррозвідку. Крім того, слід вирішувати, чи варто створювати новий орган, який, можливо, буде підконтрольним Міністерству оборони. Також необхідно сформувати концепцію реформування СБУ. Є ще доволі багато відкритих питань», – звертає увагу гість ефіру.

Експерт не заперечує, що ухвалення закону про національну безпеку спровокує нові політичні суперечки.

«Мені здається, що будуть нові політичні чвари за сферу впливу. Але на цій території віддаватиме накази тільки командувач СБУ! Подейкують, що деякі політики хочуть через новий закон контролювати контрабандні потоки, проте, я гадаю, у них це не вдасться», – коментує Олег Стариков.

Гість програми додає: законопроект наближає Україну до стандартів НАТО та осучаснює армійську ієрархію.

«Я вважаю, що законопроект – це крок на сходинку вище. Ми можемо наблизитися до стандартів НАТО, якщо все правильно зробимо. Треба аби військовими командував командир і ніс персональну відповідальність. А Генеральний штаб давав лише пропозиції командиру для ухвалення рішень», – пояснює експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 01:01 :19