середа, 14 березня, 2018, 18:00 Політика
У Раді ЄС є 65% голосів на підтримку будівництва Північного потоку-2,– експерт
ZIK
ZIK

Європа продовжує зазначати, що будівництво Північного потоку-2 – це приватна ініціатива Росії, яка не загрожує енергетичній безпеці Європи.

Таку думку висловив енергетичний експерт Геннадій Рябцев програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Росія вже давно веде свою політику щодо країн-транзитерів газу. І навіть до українсько-російського конфлікту, з огляду на ті стратегічні документи, які приймалися в країні, було зрозуміло, що Росія буде позбавлятися від залежності країн-транзитерів, а це Україна, Білорусь і Польща», – зазначив Рябцев.

Експерт зауважив, що найбільше від транзиту втрачає Польща, оскільки після запровадження Північного потоку-2 транзитні надходження до бюджету країни скорочуються до нуля.

«Білорусь була змушена продати свою трубу «Газпрому», а Україна втрачатиме достатньо великі кошти, якщо йтиметься про маршрут через нашу територію як альтернативу цьому Північному потоку.

Адже для країн Південної Європи зайвий гак в понад 3 тисячі кілометрів є невигідним, і ніхто не захоче за нього платити. Наприклад, Італія однозначно наддасть перевагу північній гілці», – певен Рябцев.

Відтак, підсумовує експерт, позиція Європи щодо будівництва Північного потоку-2 залишається такою ж.

«Європа продовжує зазначати, що будівництво такого газогону – це приватна ініціатива Росії, яка не загрожує енергетичній безпеці Європи. До того ж, вплинути на це рішення навряд чи вдасться, оскільки в Раді ЄС є гарантовані 65% голосів на підтримку цього проекту», – зауважив Геннадій Рябцев.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 05:49 :35