середа, 14 березня, 2018, 15:31 Суспільство
У Мюнхені святкують 100-річчя українсько-німецьких дипломатичних відносин
Фото з сайту na-skryzhalyah.blogspot.com
Фото з сайту na-skryzhalyah.blogspot.com

Сьогодні, 14 березня, до Мюнхена (Німеччина) прибула делегація українських науковців, що візьме участь в подіумній дискусії та виставці, присвяченій 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною. Серед запланованих заходів, зокрема зустрічі в Українському вільному університеті та Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана, вшанування першого консула Української Народної Республіки в Мюнхені Василя Оренчука та Гетьмана Павла Скоропадського, науковий круглий стіл тощо.

Про це повідомляє газета «День».

До складу делегації увійшли завідувач відділу історії Української революції 1917 – 1921 рр. Інституту історії України НАНУ Владислав Верстюк, провідний науковий співробітник відділу Історії міжнародних відносин та зовнішньої політики України Інституту історії України НАНУ Ірина Матяш, професор Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова, співголова Комісії істориків України та Німеччини Поліна Барвінська, завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти й науки України Павло Павлович Гай-Нижник та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, заступник голови ради ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» Володимир Бойко.

«100 років тому (9 лютого 2018 р. за новим стилем) Україна підписала свій перший міжнародний договір – Брестський мир із Німеччиною, Австро-Угорщиною та Османською імперією, а 9 березня того року один із найкращих німецьких дипломатів Філіпп Мумм фон Шварценштайн отримав повноваження на тимчасове ведення дипломатичних справ Німеччини в Українській Народній Республіці. Першим послом у Берліні став Олександр Севрюк, за Української Держави його змінив Федір Штейнгель. Таким чином Україна зробила перші кроки на міжнародній арені та встановила свої перші дипломатичні відносини й отримала шанс на міжнародне визнання. Українські дипломати прийняли виклик історії й, попри зміни урядів, боролися за українську державність доступними їм засобами – навіть тоді, коли збройна боротьба була фактично завершена. На думку дослідників цього періоду, вони стали останньою лінією оборони незалежності України. Їхній відчайдушний спротив змушував супротивну сторону до підтримки, хоча б зовнішньої присутності України у світі. Наскільки це було важливо, ми мали можливість переконатися на власному досвіді, коли, здавалося б, формальні структури стали набувати реального змісту», – зазначив Володимир Бойко.

Він підкреслив, що події минулого вирішили нагадати сучасникам українські історики – вони звернулися з ініціативою, яку підтримав фонд Ганса Зайделя (Німеччина, Баварія), належним чином відзначити непересічні події сторічної давнини.

Зокрема, провести круглий стіл у першому консульстві України за кордоном – у Мюнхені – та подіумну дискусію в Українському вільному університеті, а наприкінці травня – на початку червня більшу міжнародну конференцію в Україні (в Києві та Чернігові). До обговорення планують залучити істориків із обох країн, а також Австрії. Втім, це не є суто наукові зустрічі – українські історики віддадуть шану гетьману Української Держави Павлу Скоропадському, відвідавши його могилу в Оберсдорфі, а також першому українському консулу – Василю Оренчуку, матимуть низку зустрічей із українською громадою та німецькими фахівцями, а головне – підготовлена та демонструватиметься в наших країнах нова виставка архівних документів «Україна та Німеччина в 1918–1923 рр., до століття встановлення дипломатичних відносин» (авторка – Ірина Матяш). Складена двома мовами, вона розрахована водночас як на широкого українського, так і на німецького глядача. До його уваги – дипломатичне листування та офіційні заяви, урядові телеграми, міжнародні договори, закони та інші нормативно-правові акти, доповіді послів, штати консульських установ, фотографії учасників подій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 04:32 :58