середа, 14 березня, 2018, 13:24 Львів
У Дрогобичі визначили умови, за якими надаватимуть лікарську допомогу пацієнтам з інших територій

Учора, 13 березня, у Дрогобичі в Ратуші відбулася нарада з керівниками медичних установ міста – комунальних некомерційних підприємств щодо врегулювання ситуації з лікуванням та оплатою за пролікованих хворих з інших територій.

Начальник відділу охорони здоров’я міськвиконкому Володимир Чуба нагадав присутнім, що впродовж кількох місяців триває судовий процес за позовом Дрогобицької міської ради до Дрогобицького району щодо повернення коштів за пролікованих хворих. Наступне судове засідання призначене на 28 березня.

«Зважаючи на те, що в Україні невдовзі вступить в дію нова реформа медицини, яка передбачає підписання декларацій про надання медичних послуг між лікарем та пацієнтом, то надавати вторинну медичну допомогу іногороднім хворим, тобто шпиталізувати пацієнтів, медичні заклади Дрогобича повинні лише за умови підписання декларації або за скеруванням лікаря первинної ланки за місцем реєстрації пацієнта», – зазначив заступник міського голови Василь Качмар.

Посадовець наголосив, що це, звісно, не означає, що якщо у медзаклад поступає пацієнт, якому життєво необхідно одразу надати медичну допомогу, то треба відправляти його за скеруванням чи підписувати спершу декларацію, однак якщо самопочуття пацієнта не є критичним, то надання йому медичних послуг має відбуватися за визначеною процедурою.

За словами В.Качмара, це дасть змогу унеможливити випадки заборгованості, оскільки якщо є скерування з поліклініки за місцем реєстрації пацієнта чи підписана декларація, то проблем з фінансуванням не виникне.

Нагадаємо, згідно зі статистикою за 2017 рік, 37% пролікованих хворих у медичних закладах Дрогобича – пацієнти з інших територій, тобто жителі сусідніх міст та навколишніх сіл Дрогобицького району. Враховуючи те, що керівництво прилеглих міст та Дрогобицького району відмовляються в повному обсязі повертати Дрогобичу кошти за пролікованих хворих з медичної субвенції, яка виділяється з державного бюджету за місцем реєстрації пацієнта, то станом на сьогодні заборгованість прилеглих територій перед міським бюджетом Дрогобича становить близько 46 мільйонів гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 21:20 :15