середа, 14 березня, 2018, 13:26 Економіка
Торгівля вугіллям з Донбасу була вигідна владі, – Парасюк
ZIK
ZIK

Вивезення вугілля з Донбасу контролювали українські правоохоронні органи та СБУ. Обсги транспортування були дуже великими, тому, ймовірно, що у справі замішане і оточення Президента.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK сказав нардеп Володимир Парасюк.

«Я особисто бачив, як вагони з вугіллям перетинали лінію розмежування. Крім того, мав змогу ознайомитися із деякими неофіційними документами, в яких був прописаний шлях переміщення товару. Все це відбувалося неофіційно, «кришували» систему правоохоронні органи, СБУ. Якщо б не протест, то все далі тривало б», – зазначає гість програми.

Ігор Насалик дотичний до закупівлі та ввезення на підконтрольну територію вугілля, переконаний Парасюк.

«Цей чоловік не просто так став міністром енергетики, а завдяки тому, що домовився із окупованими територіями про переміщення вугілля. Звісно, перші місяці об’єми перевезень були невеликими, але згодом вони наростали. Попит енергетичних компаній України був великий, зокрема, потребував копалини і «ДТЕК». Та з представниками фірми я ніколи не спілкувався», – говорить народний обранець.

Володимир Парасюк вважає, що необхідно зупинити постачання вугілля з Росії в Україну.

«Звичайно, є певний об’єм вугілля, який везуть з РФ. Ми хотіли це зупинити, але правоохоронна система максимально захищає торгівлю. Логістично важко організувати акцію, адже багато поїздів, які прямують в Україну, їдуть транзитом через Росію. Та з того, що мені ще відомо, велика кількість шахт на території окупованих областей перестала працювати. Підприємства просто розформували. Раніше з Донбасу в Україну щодня постачалося по декілька десятків составів, у кожному по 60-65 вагонів. В’їжджали вони без сплати будь-яких податків. Ці надприбутки були цікавими всім. Вони реалізовуються тільки під прикриттям високопосадових осіб. Я думаю, що все це затія кола Порошенка та правоохоронних органів», – додає нардеп.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 02:25 :05