Новини » Світ 14 березня, 2018, 16:11
Справа Скрипаля може призвести до надзвичайно негативних наслідків для усього світу, – дипломат

Версія про те, що вбивством колишнього російського шпигуна Сергіія Скрипаля Кремль залякує своїх олігархів та військовопосадовців – нераціональна. Адже напередодні виборів це ще більше погіршить і без того складну ситуацію Путіна та російської еліти.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив український дипломат, політик та речник МЗС України (2005–2006рр.) Василь Філіпчук.

За його словами, однією із перших найбільш раціональних версій щодо отруєння Сергія Скрипаля було те, що таким кроком Кремль звертається не до Заходу, а до власних олігархів та військовопосадовців. Мовляв, керівництво Росії таким чином пригрозило: «Не намагайтесь нас зраджувати».

«Адже зараз планується запровадження нових санкцій, тож в умовах, коли ситуація стає все складнішою, у російських чиновників та олігархів є спокуса кудись втекти, щоб пересидіти цей складний час. Тому багато хто інтерпретував це своєрідним сигналом – «Нікуди не біжіть, бо ми можемо знайти вас і там», – наголосив Філіпчук.

Однак, на думку експерта, такі дії Кремля були б не зовсім раціональними. Адже напередодні виборів ще один підрив іміджу Росії на міжнародній арені дуже невигідний владі цієї держави.

«Це можна було зробити два місяці тому чи через тиждень після виборів. У Путіна та російської еліти і так достатньо непроста ситуація. Тому така версія не піддається жодним раціональним міркуванням. Через це й з‘являється безліч теорій, хто і для чого таке міг зробити», – зауважив дипломат.

Зокрема, серед таких – і припущення, що цим гучним отруєнням діяли проти самого Путіна. Однак, він наголосив: як би там не було, та уся ця ситуація є дуже небезпечною.

«Це може призвести до серйозного витка напруги і надзвичайно негативних наслідків для усього світу», – вважає Філіпчук.

У свою чергу журналіст Бачо Корчилава не погодився із таким твердженням. Мовляв, не слід шукати логіку у діях Кремля.

«Я не пригадую жодного їхнього раціонального рішення на раціональні питання. Карибська криза, введення військ в Афганістан, а після розвалу СРСР – усі конфлікти напострадянських територіях можна назвати таким рішеннями? Ні, бо це ідіотизм. На кордонах люди намагаються забезпечувати стабільність і тільки Росія створює конфліктні вогнища», – обурювався Корчилава.

Читайте також: Скрипаль і його донька не зможуть повністю видужати, – розробник отрути

Нагадаємо, 5 березня з'явилась інформація про те, що із одного з торговельних центрів у Великій Британії госпіталізували двох людей із гострими отруєннями. Ними виявились колишній російський розвідник Сергій Скрипаль та його 33-річна донька. Керівництво Великої Британії заявило про чіткий слід Росії у цій справі. Як наслідок – британський уряд вислав за межі країни 23 російських дипломатів, а Міністерство закордонних справ ініціювало позачергове засідання Радбезу ООН щодо отруєння Скрипаля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 03:34 :55