середа, 14 березня, 2018, 13:07 Світ
Росія намагається залякати Захід, – Новгородцев
ZIK
ZIK

Хоч отруєння Сергія Скрипаля у громадському місці дуже стривожило Європу, однак Велика Британія не заморожуватиме активи російських олігархів та не висилатиме до Москви дітей відомих чиновників. Адже уряд цієї держави зв‘язаний безліччю законів, а банки та університети йому не підконтрольні.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив оглядач ВВС Сєва Новгородцев.

Він наголосив: не слід проводити паралелі між залякуваннями РФ «ракетами Путіна» із отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля. До того ж, це зовсім не сигнал для європейських політиків, ніби Росія може застосувати механізми, щоб дестабілізувати ситуацію у Європі.

«Ця лінія роздумів зовсім не годиться для Європи. Англійці опираються на доведені факти і на те, що вже неможливо заперечувати. Тому люди, які із цим близько знайомі, наголошують, що Москва і Кремль – різні речі. Той поділений на колосальну кількість угрупувань чи кланів. Тому й немає підстав стверджувати, що все було скоординовано і Москва у цьому винна. Понад те, офіційне керівництво РФ заперечує свою участь у цьому», – зазначив Новгородцев.

Окрім того, він зауважив: уся ця історія, безперечно, дуже стривожила європейців. Мовляв, нікому не хочеться, щоб на їхній території застосовували бойові отруйні речовини. Однак навряд чи уряд Великої Британії застосовуватиме різноманітні репресії щодо родичів російських високопосадовців, які проживають на території Королівства. Адже «англійці зв‘язані безліччю законів та підзаконних актів».

«Звичайно, щось наростатиме, однак Тереза Мей не розмахнеться, заморозивши рахунки та відправивши назад до Москви усіх дітей відомих чиновників. Адже ані банки, ані університети, ані організації, які мають справу із російськими бізнесменами, напряму не підпорядковуються уряду», –  зауважив оглядач ВВС.

Водночас експерт зазначив: ще у 70-х роках головним експортом СРСР був страх – партійні чиновники всіляко намагались залякати Захід. Нинішня ж Росія робить те ж саме.

«Остання заява російського президента про те, що раніше нас не слухали, а зараз будуть слухати – із тієї ж опери», – переконаний Сєва Новгородцев.

Як повідомлялось раніше, міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон наголосив: якщо напад на Скрипаля було сплановано і здійснено російською стороною, то інцидент необхідно розглядати не просто як загрозу для Британії, але і як чітке порушення угоди про заборону хімічної зброї. Також The Guardian опублікувала 10 кроків, якими Британія може відповісти РФ на отруєння Скрипаля. Серед них – позбавлення ліцензії російських медіа, заморожування активів російських олігархів, проголошення Росії державним спонсором тероризму чи посилення санкцій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 14:38 :03