середа, 14 березня, 2018, 12:45 Політика
Рада посилила відповідальність за сексуальні зловживання щодо дітей

Народні депутати України підтримали у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації.

«За» законопроект № 2016 проголосував 241 обранець під час сесійного засідання ВРУ, яку транслює телеканал ZIK.

Як ідеться у пояснювальній записці, метою розробки змін є вдосконалення кримінального законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей.

«Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк», – ідеться у тексті закону.

«Ті самі дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого», – ідеться у тексті закону.

Депутати також підтримали у першому читанні проект Закону про внесення змін до статті 242 Кримінального процесуального кодексу України № 6070 .

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроектом пропонується виключити зі статті 242 Кримінального процесуального кодексу України пункт п’ятий: «встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 21:34 :52