Новини » Економіка 14 березня, 2018, 11:10
Посол України в ЄС: «Північний потік-2» лише посилить газову монополію Росії
eutoday.net
eutoday.net

Газова суперечка між Україною і Росією на початку березня демонструє, що монополія «Газпрому» в Європі є надто сильною і побудова нових газопроводів лише посилить її.

Про це у своїй статті у виданні EU Today написав посол України в ЄС Микола Точицький, повідомляє Європейська правда.

За його словами, поставки газу і нафти стали засобом ведення гібридної війни проти Заходу і України зокрема. Росія не вперше застосовує цю тактику, і ситуація, коли наперед оплачений газ так і не був поставлений, не нова.

«Позитив полягає у тому, як ЄС і Україна змогли забезпечити безперебійне газопостачання, це довело ефективність Угоди про асоціацію у взаємному захисті інтересів», – пише Точицький.

«Моя особиста вдячність польським партнерам, які змогли покрити дефіцит постачання і забезпечити стабільну роботу ГТС», – додав він.

В той же час посол ставить питання, чи варте подальше ведення бізнесу з Росією того, щоб діти лишалися вдома і не ходили до школи через відсутність опалення.

«Монополія «Газпрому» у Європі видається занадто сильною. Дуже наївно думати, що «Газпром» не зловживатиме своєю домінантною позицією у майбутньому. Зміцнення цієї монополії шляхом побудови нових газопроводів не матиме жодної економічної вигоди і переслідує виключно політичні цілі», – вважає посол.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:05 :41