середа, 14 березня, 2018, 17:01 Економіка
Податок на виведений капітал міг би дуже допомогти українському бізнесу, – Козак
ZIK
ZIK

Податок на виведений капітал став би величезним кроком на зустріч спрощенню оподаткуванню, адмініструванню і роботі бізнесу. Бо завдяки ньому фіскальна служба менше перевіряла б його діяльність.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

«Податок на виведений капітал є новим модерним податком, який з’явився у деяких країнах світу протягом останніх десяти років і він принципово змінює стосунки між фіскальними службами і бізнесом. Вони вже не працюють за таким принципом, як в Україні, коли податківці, які мають завдання зібрати якомога більше коштів у бюджет з прибутків підприємств, на свій розсуд вирішують, яка це повинна бути сума», – сказав Козак.

Також він розповів про те, що податок на прибуток в Україні складає 7-8 відсотків, але його перевіркою займається чи не половина усіх фіскалів.

«Найбільше суперечок у податковій системі України відбувається саме навколо податку на прибуток, який становить близько 70-80 млрд гривень. І це дивно, адже це лише 7-8 відсотків від загальних коштів, близько трильйона гривень, які отримує Державна фіскальна служба щорічно», – наголосив гість у студії. 

Тому сучасний податок на виведений капітал міг би дуже допомогти українському бізнесу. Адже податківцю не потрібно буде вирішувати, чи потрібні були видатки та витрати, чи ні.

«Наприклад, підприємство щось виготовляє, чи надає якісь послуги і з цього має прибуток. То поки гроші залишаються у бізнесі, воно не сплачує жодного податку. Як тільки власник  вирішить, що хоче забрати кошти і купити собі автомобіль, він автоматично повинен сплатити податок у розмірі 15 відсотків від суми, яку він забрав. Це ж стосується і платежів, які прирівнюються до витягування капіталу, наприклад, платежі закордон і т.д.», – прокоментував Козак.

Простіше кажучи, гроші, операційна діяльність яких відбуватиметься всередині бізнесу – не оподатковуватиметься. Це суттєво зменшить роботу бухгалтерів, а податківцям треба буде робити менше перевірок.

«Податок на виведений капітал – це перший крок на зустріч бізнесу щодо спрощення податкової системи, адміністрування і його роботи. Бо він буде менше переживати перевірки та тримати якісь документи з печатками, які потрібні лише податковій. Тому сподіваюся, що таким чином усі суперечки між бізнесом і фіскальною службою залишаться у минулому», – наголосив він.

Нагадаємо, у МВФ наполегливо рекомендували не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Тому Президент України Петро Порошенко відклав подання законопроекту до парламенту через позицію міжнародних партнерів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 20:45 :48