середа, 14 березня, 2018, 17:06 Економіка
Податківці зберігають інституційну пам'ять з часів Азарова, – Дубровський
ZIK
ZIK

Необхідно провести повноцінну реформу ДФС, щоб змінити відносини між податківцями і платниками податків, прибрати корупційну складову тощо.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив Володимир Дубровський, головний експерт групи податкової реформи РПР.

«Податок на виведений капітал покращить український бізнес. Відтак, ми отримаємо більше робочих місць та вищі заробітні плати, адже роботодавці конкуруватимуть за якісних працівників. Я вважаю, що загалом добробут покращиться», – коментує гість студії.

Водночас експерт наголошує: податкова система залишається найбільшою перешкодою для економічної політики.

«Нам треба повністю перезавантажити податкову адміністрацію, бо це є дітище Азарова, його дух там до сьогодні витає. Для перезавантаження мусимо знизити навантаження податкових інспекторів хоча б на якийсь час, а також прибрати джерела корупції на яких вони зараз міцно сидять. Безумовно, великим досягненням міністра фінансів є те, що вдалося прибрати корупційну складову з відшкодування ПДВ, але, об’єктивно, цього замало», – зазначає Володимир Дубровський.

Головний експерт групи податкової реформи РПР підкреслює: податок на прибуток породжує корупційну складову

«Доки залишається податок на прибуток, є можливість домовлятися. Це означає, що посада може коштувати багато мільйонів доларів. Якщо позбудемося цього фактору, то зможемо провести повноцінну реформу ДФС. Так ми матимемо іншу податкову систему. Попри те, що Петро Порошенко говорить про зміни у цьому органі, це зовсім не так. Самі податківці ніколи себе самі не реформують. Вони мають на меті зберегти корпоративну культуру, інституційну пам'ять з часів Азарова. Тому відносини між платниками податків і податківцями не можуть бути іншими. До слова, протягом останніх двох років наш бюджет в рамках оподаткування перевиконується більше, ніж на 25 мільярдів гривень», – додає Володимир Дубровський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 05:01 :16