середа, 14 березня, 2018, 11:35 блоги Суспільство
Нова українська школа: люди прагнуть змін на своєму рівні і досягають їх
Зоя Казанжи
журналістка, письменниця, радник із комунікацій в агенції E'COMM

Ви, певне, знаєте цей геніальний ресурс – Нова українська школа. Я сьогодні читала їхній текст і в буквальному сенсі слова плакала. Заплачте і ви.

Як багато ми втратили, повторюючи мантри про «найкращу радянську освіту», споживаючи кондові підручники, безнадійно застарілі методики і використовуючи жахливі способи спілкування з дітьми.

А світ в цей час культивував увагу до особистості, повагу одне до одного, не зубріння, а думання, переймався знаннями і навичками, які потрібні не теоретично, а для щоденного життя.

В село Трудолюб, що на Полтавщині, приїхали фінські вчителі. Вчителька із місцевої школи, Валентина Федоряка, колись була у Фінляндії на лекції Кайси. Тоді вона записала собі в блокнот: як добре було б, якби вони приїхали до нас в Трудолюб!

А потім з’явився проект EdCamp «Змінитися за сім днів». І можливість запросити фінів для співучителювання. Подалися 765 шкіл. До фіналу вийшло 4. Перемогла – одна.

І це, до речі, про те, як люди, які прагнуть змін на своєму рівні і на своєму місці, досягають їх. І для цього не обов’язково жити і працювати у Києві чи Одесі.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 02:24 :17