Незвичайне явище: телескоп зазняв злиття двох галактик

Фото: NASA/ESA

Телескоп Hubble сфотографував процес входження двох галактик одна в одну. Ці об’єкти розташовані в сузір’ї Кита на відстані близько 350 млн світлових років від Сонячної системи.

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на Gizmodo.

Зазначається, два галактичних ядра все ще розділені великою відстанню, але викидають хмари гарячого газу.

У галактики, зображеної зверху, є незвичайно довгі приливні хвости, а також, як відзначили астрономи, «довгі подовжені стрічки газу, пилу і зірок». Області, які здаються синіми, є «зоряними розплідниками», які все ще знаходяться в процесі створення нових зірок. Процес злиття двох тіл займе мільйони років.

Агентство NASA написало, що пара галактик була вперше помічена приблизно 52 роки тому в рамках зусиль по залученню уваги до незвичайних явищ галактики. Для обробки цього знімка використовувалися Advanced Camera for Surveys (ACS) та Wide Field Camera 3 (WFC3).

Ці своєрідні галактики схожі на природний експеримент, який проходить в космічному масштабі. Описуючи їх, астрономи можуть краще зрозуміти фізичні процеси, які перетворюють спіральні і еліптичні галактики в нові форми.

Подібні злиття галактик досить поширені. Наша галактика Чумацький шлях має зіткнутися з сусідньою галактикою Андромеди через чотири мільярди років. Однак вчені відзначають, що простори між зірками настільки великі, що навряд чи самі зірки зіткнуться одна з одною.

 

Loading...