середа, 14 березня, 2018, 11:59 Регіони
На Рівненщині із настанням весни готуються до активізації бурштинокопачів

У Рівненській ОДА проведено нараду, на якій обговорено ситуацію з видобутком бурштину в області.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

За інформацією правоохоронців, масових випадків незаконного видобутку бурштину на Рівненщині впродовж зими не зафіксовано. Обстановка дещо загострена у Дубровицькому та Володимирецькому районах, де були конфліктні ситуації з місцевими старателями.

«Однією з переваг Рівненщини є наявність покладів бурштину. Якби це питання було врегульовано на законодавчому рівні, громади могли б заробляти гроші і його видобуток не перетворився б на екологічне лихо. Але поки це робиться нелегально, це проблема для області. Бурштинокопачі навесні можуть активізуватися, цьому сприятимуть погодні умови», – цитує Олексія Муляренка прес-служба Рівненської ОДА.

Аби призупинити нелегальний видобуток бурштину та зменшити криміногенну напругу в регіоні, у північних районах працюють підрозділи Нацгвардії, оперативний штаб, мобільні групи силовиків. У Володимирецькому районі забезпечене цілодобове патрулювання ліній електропередач Рівненської АЕС.

У свою чергу,  представники обласного управління лісового та мисливського господарства доповіли, що працівники лісгоспів закопали понад 1200 метрів незаконно виритих канав бурштинокопачами. Запевняють також, що і в Рівненському природному заповіднику провели аналогічні роботи. Нині там ситуація спокійна.

Підсумовуючи нараду, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко доручив підготувати звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про прискорення законодавчого врегулювання питання легалізації видобутку бурштину.

Як ми вже повідомляли, масова сутичка між нелегальними бурштинокопачами і поліцейськими, внаслідок якої травмовано 5 правоохоронців, сталася 14 лютого в урочищі Осова Дубровицького району.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 12:58 :38