середа, 14 березня, 2018, 16:53 Львів
На Львівщині 193 особи визнані бійцями-добровольцями АТО, є випадки відмов

Комісія, створена при Львівській облраді, визнала 193 особи бійцями-добровольцями АТО, з яких 13 жінок.

Про це 14 березня на прес-конференції повідомила директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк.

Посадовець повідомила про пільги, які надаються бійцям-добровольцям.

«У місцевих бюджетах у кожному районі передбачені кошти на відшкодування пільг за житлово-комунальні послуги. З початку цього року такі пільги мають і воїни-добровольці. Окрім того, в області діє комплексна програма підтримки учасників АТО, у тому числі добровольців. Передбачена допомога у розмірі 3 тис. грн демобілізованим учасникам АТО, у тому числі добровольцям. Торік був започаткований порядок надання допомоги на реабілітацію, якою могли скористатися і добровольці. З літа цього року поранені хлопці-добровольці можуть скористатися програмою сімейного відпочинку», – повідомила Н.Кузяк.

Юрист, один із ініціаторів визнання добровольців на рівні місцевих рад в Україні Ярослав Мандрук зазначив: Львівська область не була першою у визнанні добровольців. Перше таке рішення було прийнято Івано-Франківською обласною радою восени 2015 року. Львівська облрада прийняла рішення у вересні 2016 року.

Зі слів Я.Мандрука, на кінець 2017 року 20 областей в Україні визнали добровольців на обласному рівні і для них запроваджені певні соціальні гарантії. Зокрема, добровольці мають право претендувати на надання їм земельних ділянок. «ГУ Держгеокадастру у Львівській області також надає земельні ділянки учасникам АТО – добровольцям. Проблем із цим немає», – зазначив він.

Заступник голови Львівської облради, голова комісії з визнання добровольців Володимир Гірняк зауважив: є випадки відмов у наданні статусу бійця-добровольця.

«Є деякі випадки. Інколи просто неналежно підготовлені документи, коли люди змішують функції волонтера і добровольця. Волонтерська діяльність – це одне, але зовсім інше – це участь у бойових діях. Найгірше, коли людина отримує це посвідчення і займається героїзмом. Коли хтось загинув, хтось поранений, хтось ховав друзів, а хтось хоче прикриватися посвідченням. Такі питання намагаємося відслідковуватися. Відмови є. Хочемо внести певні зміни у положення», – пояснив В.Гірняк.

Для офіційного визнання добровольцям потрібно подати на комісію пакет документів – заяву, довідку від командира батальйону. Участь людини у бойових діях мають засвідчити два учасники бойових дій, які мають відповідні посвідчення. Береться до уваги і фото-, відеофіксація.

Доброволець медичного батальйону УДА «Госпітальєри» Іван Кобринець зазначив: документи для подання на комісію з визнання добровольців збирав дуже довго – близько року.

«Хоч я і пройшов усю лінію фронту – від Луганська і до околиць Маріуполя, але в усіх батальйонах чи бригадах був на добровільних засадах. Мінімальні довідки є. Але це треба їздити по тих батальйонах і бригадах і все збирати… Це лише у нашій державі так можливо – бути нагородженим Міністерством оборони за оборону Донецького аеропорту і не мати статусу учасника бойових дій. Збір довідок зайняв близько року часу. І командири мінялися у різних батальйонах, дехто і загинув, з ким я безпосередньо брав участь, певні документи були втрачені», – розповів І.Кобринець.

Координатор ГО ДІЯ Львівщини Валенти Середюк додав: при громадській організації надається юридична допомога бійцям АТО, зокрема, добровольцям, які мають певні труднощі з отриманням статусу учасника бойових дій чи іншими питаннями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 21:47 :43