Новини » Економіка 14 березня, 2018, 11:30
Ми сплатили зайвих 25 мільярдів гривень за вугілля, – Герус
ZIK
ZIK

Формула «Роттердам+» не є справедливою. Адже ми продовжуємо користуватися низькосортним українським та російським вугіллям, але платимо за нього, як за якісне з Нідерландів.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK сказав енергетичний експерт Андрій Герус.

«Формула «Роттердам+» встановлює вартість українського, російського вугілля у нашій системі виробництва електроенергії. Розрахунки проводять, враховуючи ціну Нідерландів, транспортування вугілля через море, перевалку в порту та пперевезенням залізницею. Загалом «Роттердам+» діє вже два роки. Відтак, ми дарма сплатили понад двадцять п’ять мільярдів гривень. Справедлива ціна вугілля є на тридцять відсотків нижчою, а тому за електроенергію ми мали б платити на тринадцять відсотків менше», – пояснив експерт.

На формулі «Роттердам+» найбільше нажилася приватна компанія Ахметова «ДТЕК», яка контролює в Україні понад 80 відсотків теплової електрогенерації, наголосив Герус.

«Я вважаю, що ця формула є для того, аби фірма Ахметова заробила більше грошей. Адже вона видобуває вугілля, забезпечує країну теплоенергією на понад вісімдесят відсотків. Загалом, після введення «Роттердам+», тарифи теплової генерації зросли на 120-130», – коментує гість програми.

Попри дію формули, якість вугілля, яким користується Україна, не відповідає роттердамському, вважає Герус.

«В індексі Ротердаму є певні показники якості вугілля. Йдеться про калорійність, зонність та вміст сірки, який має бути меншим одного відсотка. Вугілля в Україні перестрибнуло цю межу вдвічі, а то й втричі. Очевидно, ціна для населення є завищеною, адже копалина псує нашу екологію. Для стабілізації треба застосувати спеціальні дисконти, як у Європі. Та якщо б у нас спалювали вугілля, яке відповідає якості Роттердаму, то повітря було б набагато кращим у Дніпрі, Запоріжжі, Вінницькій, Івано-Франківській областях тощо», – зазначає експерт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 02:08 :54