середа, 14 березня, 2018, 17:35 Політика
Луценко: Виправлений КПК створює кризову ситуацію у правоохоронній системі
Фото: Нужненко Сергій/УНІАН
Фото: Нужненко Сергій/УНІАН

Виправлений Кримінально-процесуальний кодекс, який набирає чинності 15 березня, створює кризову ситуацію в правоохоронній системі України.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на засіданні парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя, пише «Українська правда».

За його словами, поправки до КПК, внесені Верховною Радою, створюють три істотні проблеми для правоохоронних органів:

  • вводять можливість оскарження підозри;
  • роблять необхідним отримувати судові дозволи на проведення всіх експертиз;
  • різко обмежують терміни проваджень.

Луценко додав, що ситуацію погіршує так званий закон про маски-шоу стоп. Він вимагає від судді не просто ухвалювати рішення про слідчі дії, а й зачитувати на відео його текст. Через велику кількість таких рішень це може викликати величезні черги і затримки слідства.

На думку генпрокурора, ці проблеми пояснюються непрофесійністю авторів поправок та парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя, який їх погоджував.

Луценко каже, що ситуацію може виправити лише комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, а ситуація, коли інші комітети вносять такі зміни, неприйнятна, адже вони не уповноважені міняти КПК.

Голова ГПУ попросив голову комітету Андрія Кожем’якіна поставити на голосування його пропозицію – пакет змін до кодексу, напрацьованих «цілою робочою групою», які здатні виправити Кримінально-процесуальний кодекс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 06:17 :47