середа, 14 березня, 2018, 15:41 Суспільство
Ірина Микичак: Чекаємо роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я щодо медичної реформи
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак. Фото: ZIK
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак. Фото: ZIK

Україна йде шляхом реформування галузі охорони здоров’я населення. Перед українськими медиками та управлінцями стоять серйозні завдання щодо впровадження цих змін. Є дуже багато речей, які і управлінцям, і лікарям, і самим працівникам Міністерства охорони здоров’я України ще сьогодні до кінця незрозумілі. Багато є запитів від медиків, управлінців стосовно нормативної бази, ми не маємо пакету документів, в яких було б чітко розписано кроки реформування. Є загальне бачення, концепція, презентація, інфографіка, проектні групи в Міністерстві охорони здоров’я тощо. Але для нас вкрай важливо мати чітко виписані речі, які потрібно зробити, тобто мають бути підзаконні акти, які б регламентували роботу.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові сказала директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак, – повідомляє кореспондент IA ZIK.

«З 1 квітня розпочинається процес реформування первинної медичної допомоги, тобто кожен мешканець має обрати собі сімейного лікаря і підписати з ним декларацію про співпрацю. Зараз формуються списки пацієнтів на території – так звані «червоні списки». А «зелені списки» – це коли дані пацієнтів будуть внесені у реєстри. До 1 квітня заклади охорони здоров’я готуються, щоб можна було вносити дані пацієнтів у комп’ютери. На Львівщині придбали 280 персональних комп’ютерів, і кожна амбулаторія сімейної медицини має бодай одне робоче місце з програмним забезпеченням, що дозволить формувати реєстри пацієнтів», – зазначила Ірина Микичак.

Вона наголосила, що процес підписання декларації має розпочатися 1 квітня, але медики самі ще станом на 14 березня не мають затвердженого зразка декларації, бачили лише його електронний варіант. За словами Ірини Микичак, підписання декларації буде тривати впродовж цілого року. Заклади первинної медичної допомоги – клініки, центральні районі лікарні – будуть підписувати угоди з Національною службою охорони здоров’я України, яка буде їх фінансувати. Зараз розпочалося створення цієї Національної служби охорони здоров’я України, обрано вже директора – це Олег Петренко, випускник Києво-Могилянського університету, Вінницького медичного університету.

Національна служба охорони здоров’я України (НСЗУ) має розпочати роботу з 1 липня 2018 року, і тоді заклади первинної медичної допомоги зможуть підписувати з НСЗУ угоди. Новацією законодавства є те, що в наданні медичної допомоги і отриманні фінансування від НСЗУ будуть брати участь і фізичні особи підприємці, тобто лікарі, які мають ліцензію на ведення медичної приватної практики. Ірина Микичак підкреслила, що таким чином відбувається демонополізація первинної медичної допомоги, відтак має бути здорова конкуренція і зростання якості медичної допомоги.

Проте, щоб підписати угоду з НСЗУ, комунальні медичні заклади мають перетворитися в некомерційні комунальні підприємства, які будуть мати статус неприбуткового підприємства. І цей процес вже розпочався. «Центр первинної медико-санітарної допомоги у місті Червоноград обслуговує 81 143 особи. З 1 лютого Центр став некомерційним комунальним підприємством і зараз активно готується до реформи: проводимо  комп’ютеризацію,  лікарі отримали електронні підписи, мають електронні пошти, закінчуємо  формувати «червоний список»», – сказала в.о. директора «Центру первинної медико-санітарної допомоги м.Червоноград» Анна Ярмола.

«Дуже важливим компонентом реформи є створення електронного реєстру пацієнтів і загалом електронний документообіг в медицині – створення електронних карток пацієнтів, формування медичних інформаційних систем. Цим займається окремий проектний офіс при Міністерстві охорони здоров’я України. В сільських лікарських амбулаторіях Львівщини вже встановлене програмне забезпечення, і у Львові теж. Сьогодні кожна лікарня має можливість показати свою спроможність на медичному ринку, залучивши більшу кількість пацієнтів і отримати додаткове фінансування на розвиток медичної допомоги», – сказала Ірина Микичак.

Вона звернула увагу на важливий момент, який хвилює людей, – що насправді буде безкоштовним у переліку медичної допомоги, а за що доведеться доплачувати. «На превеликий жаль, на сьогодні ми ще не маємо переліку гарантованого пакету безоплатної медичної допомоги. Чекаємо наказу Міністерства охорони здоров’я, який нам дасть чітке роз’яснення, – що і як буде відбуватися. В Інтернеті розповсюджують розцінки на медичну допомогу з такими величезними сумами, яких навіть у тіньовому медичному ринку ніколи не було», – сказала Ірина Микичак.

Читайте також: Залишився місяць, щоб обрати сімейного лікаря. Інструкція і зразок угоди

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 01:04 :51