середа, 14 березня, 2018, 5:30 Політика
Ігор Лапін: Я проти того, щоби наповнювати ДБР «старими шпротами» з прокуратури
ZIK
ZIK

Я категорично проти, щоб Державне бюро розслідувань наповнювати »старими шпротами», які є в прокуратурі. Систему новоствореного органу можна заповнювати слідчими прокуратури можна лише після проходження ними конкурсу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

«Я голосував за всі три законопроекти щодо ДБР. Мені подобається законопроект пана Найєма, тому що там є головні тези, які я говорив на конкурсі на посаду голови ДБР. Я категорично проти того, щоб така норма, яка пропонується Кабінетом Міністрів і передбачає залишити штат чисельністю 1500 і наповнити ДБР слідчими прокуратури. Щодо цієї норми в законопроекті Найєма є застереження. Я категорично проти, щоб новостворений орган наповнювати »старими шпротами», які є в нас в застарілій системі в прокуратурі», – зазначив нардеп.

За його словами, працівники прокуратури можуть бути хорошими фахівцями в сфері кримінальних розслідувань, але у нас таких фахівців є дуже багато в різних структурах. Голова ДБР повинен мати право втручатися у підбір кадрів, тому що йому прийдеться з цією командою працювати.

«Коли я голосував за Луценка я казав, що це людина зі сторони, яка зможе цю банку з »старими шпротами» відкрити. От він її відкрив, дещо там поміняв, нову кров туди завів, але і дуже багато людей залишилися зі старої системи. Заповнювати систему ДБР слідчими прокуратури потрібно за конкурсом, навіть якщо серед них є фахівці», – переконаний Лапін.

Також пан Лапін вважає, що дуже важливий пункт в законопроектах стосується оперативно-розшукової діяльності. Саме ДБР має містити в собі підрозділи, на яких покладена оперативно-розшукова діяльність. 

«Така проблема є в НАБУ, вони звертаються за спостереженням і прослуховуванням до СБУ. Як ДБР може розслідувати злочини скоєні правоохоронцями в тому числі працівниками СБУ звертаючись за оперативно-розшуковою інформацією до працівників СБУ. Це абсурд. Ці питання відображені у законопроекті Найєма найбільш вдало», – прокоментував учасник конкурсу на посаду голови ДБР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 02:02 :46