середа, 14 березня, 2018, 13:45 Економіка
«Гроші ходять за людиною»: Уряд ухвалив постанову щодо соцзахисту осіб з інвалідністю
Будинок уряду України. Фото: dt.ua
Будинок уряду України. Фото: dt.ua

Кабінет міністрів ухвалив постанови щодо посилення ефективності в реалізації державних програм соціального захисту людей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною».

Відповідні документи були ухвалені на засіданні уряду 14 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні на розгляд уряду винесено важливі проекти рішень, які спрямовані на посилення ефективності в реалізації державних програм соціального захисту людей з інвалідністю... Першою програмою, що потребує модернізації, є програма забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації», – сказав міністр соцполітики Андрій Рева перед ухваленням рішень.

Він зауважив, що нова модель забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації побудована на принципі адресності та прозорості.

«Тобто головним інструментом удосконалення програми є запровадження принципу «гроші ходять за людиною». Для реалізації можливості вибору технічного засобу українським Науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності, який розташований у Харкові, розроблений електронний каталог технічних та інших засобів реабілітації», – сказав Рева.

Він додав, що каталог розроблений на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«Використання каталогу дасть можливість людині з інвалідністю зробити обґрунтований вибір», – сказав Рева.

За словами міністра соцполітики, уряд також затвердив постанову про використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, що передбачає стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю.

Також уряд ухвалив постанову про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки громадських об’єднань інвалідів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 21:21 :14