середа, 14 березня, 2018, 18:40 Економіка
Експерт з енергетики: За субсидії платять самі ж українці у вигляді податку
ZIK
ZIK

За субсидії, які зараз отримує 59% домогосподарств, сплачують кошти самі ж українці. Це більш менш платоспроможне населення, яке складає реальний сектор економіки.

Про це зауважив енергетичний експерт Геннадій Рябцев програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Сьогодні із бюджету виділяється 80 мільярдів гривень на різного виду субсидії і допомоги, натомість на Фонд енергоефективності та дотичні до питання енергозбереження програми – лише 2 мільярди гривень. Тому про яку енергомодернізацію можна говорити?!», – наголосив Рябцев.

Експерт зауважив, що за субсидії, які зараз отримує 59%, сплачують кошти самі ж українці. Це більш менш платоспроможне населення, яке складає реальний сектор економіки.

«Субсидії – це гроші із податку на додану вартість, які йдуть в кишені енергетичних олігархів. Саме так вони з державного бюджету отримують так звані субсидії», – зазначив Рябцев.

Він пояснює, що, насправді, будь-яка субсидія видається не просто так, а щоб стимулювати населення до економії. Однак за таких умов ніякої стимуляції не відбувається, оскільки люди не бачать сенсу економити.

«Якби субсидія надавалася грошима від почату, то тоді ці гроші пішли б на енергомодернізацію, утопленні і тому подібне.

Натомість сьогодні успішність тих же теплових кредитиві визначається за кількістю виділених грошей, а не за ефективністю вкладення коштів та зменшення обсягів споживання енергоносіїв», – констатував Генадій Рябцев.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 23:32 :31