Новини » Львів 14 березня, 2018, 15:19
Держава не повернула Львову 514 млн грн відшкодування за пільги та субсидії, – ЛМР
Львівська міська рада. Фото: Микола Тис/ZIK
Львівська міська рада. Фото: Микола Тис/ZIK

У Львівській міськраді заявили, що держава не повернула Львову 514 мільйонів гривень за надані пільги і субсидії мешканцям. Сюди входить допомога за газ, теплопостачання, водопостачання, електроенергію, квартплату та ін.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Там додають, що мер Львова Андрій Садовий доручив звернутися з цього приводу «у всі державні інстанції» та назвав цю ситуацію критичною для міста та комунальних підприємств.

Як повідомила Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, станом на 13 березня держава не повернула Львову 514 млн. грн. за надані пільги і субсидії мешканцям. Зокрема, з 514 млн грн це: газ – 260,8 млн грн; тепло – 181,2 млн грн; вода – 18,2 млн грн; електроенергія – 23,2 млн грн; квартплата – 30,3 млн грн. В тому чисті заборгованість перед ЛКП становить 22, 4 млн грн.

«Це катастрофічна сума. І найгірше, що ця сума б’є по наших комунальних підприємствах і б’є по наших перевізниках. Тому прошу керівників районів, в першу чергу знаходити можливість і розраховуватися за вивіз ТПВ. Бо перевізники не мають змоги чекати, і коли виникає заборгованість, вона дестабілізує їх роботу, а для нас це недопустимо.

Прошу у листах, які ми постійно скеровуємо у міністерства, в ОДА, розписати, яких збитків ми постійно зазнаємо через несвоєчасне отримання коштів. Зокрема збитки ми зазнаємо за теплопостачанню. Адже, якщо ми невчасно розрахувалися за газ, то НАК «Нафтогаз» нараховує нам пені і штрафи. Тому, скеровуючи листи міністрам, в ОДА, хочу запитати, за які кошти будуть покриватися збитки? Адже ми, фактично, транзитом маємо заплатити ці кошти. Натомість держава не заплатила нам, а нам виставляють штрафні санкції. Тому, хай міністри фінансів, ЖКГ та інші дадуть відповідь, за які кошти покривати ці збитки? Адже перейти через півмільярда – це критична річ.

Також хочу зрозуміти, чи така ситуація з відшкодуванням пільг і субсидій по всій Україні, чи це лише Львів є у зоні «особливої уваги» нашого уряду», – зазначив Андрій Садовий.

Додамо, сьогодні в Україні запустять реєстр субсидій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 00:41 :44