Новини » Політика

Балицький про добровольців: Лише держава повинна мати монополію на застосування сили

ZIK

На сьогодні захист зовнішніх кордонів забезпечують ЗСУ, а внутрішні питання мають вирішувати поліція, СБУ та інші силові структури, на які покладена така відповідальність, відповідно до Конституції, і на які виділяють величезні кошти.

Про це під час прем’єрного ефіру програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив народний депутат від Опозиційного блоку Євген Балицький.

Гість програми зауважив, що у момент слабкості держави добровольчі батальйони були вкрай необхідні, тоді, коли після втечі Януковича держава захиталася, а ось нині, коли Україна, відбулася, ситуація змінилася. Те, на думку депутата, що нині парамілітарні угруповання ходять Києвом і вирішують, хто правий, а хто – ні, свідчить про те, що ці люди загралися у патріотизм.

«Вони не мають права брати на себе відповідальність, які магазини їм громити де що робити… Вони таким чином руйнують державність нашої країни. Я вважаю, що вони мають бути або в армії, або повинні бути у поліції, або, у крайньому випадку, мають бути у муніципальній міліції, а діяти на власний розсуд, я вважаю, вони не мають права», – заявив Євген Балицький.

Гість програми додав, що сьогодні добровольці повинні бути оформлені на державному рівні і мати відповідні дозволи на свою діяльність.

Євген Балицький наголосив, що лише держава повинна мати монополію на застосування сили.

«Тому що всі держави в історії людства створювались за двома принципами: захист від зовнішнього та захист від внутрішнього ворога. На сьогодні зовнішні кордони ЗСУ забезпечує… А внутрішні питання повинні закривати поліція, СБУ та інші силові структури, на які покладена відповідальність, відповідно до Конституції, і на які виділяють величезні гроші, щоб вони цю функцію виконували», – наголосив Євген Балицький.

Народний депутат України Оксана Корчинська заперечила опоненту, заявивши, що Україна ще не відбулася, адже до влади здебільшого прийшли ті, хто скористався Майданом. Нардеп заявила, що якщо найближчі вибори відбудуться за діючою нині системою, відбудеться величезний реванш.

Loading...