вівторок, 13 березня, 2018, 15:31 Суспільство
З 15 березня в Україні буде неможливо по-людськи поховати людину?
Udarni.NET
Udarni.NET

Законодавці влаштували українцям ще один екстрим – тепер в рідній і дорогій Україні не лише тяжко жити по-людськи, але й буде неможливо по-людськи померти.

Власне, з 15 березня набувають чинності так звані «правки Лозового» до Кримінального кодексу, які гласять, що без довідки з суду поховання неможливе, навіть якщо людина померла вдома природною смертю.

Раніше, якщо людина помирала, приїжджав лікар і слідчо-оперативна група. Лікар констатував смерть і видавав довідку, якщо були виявлені ознаки насильницької смерті, слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло у морг з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Без постанови морг не може прийняти тіло.

З поправками до законодавства слідчий вже не призначатиме експертизу, а дозвіл на проведення експертизи має дати суд. На це рішення може піти не менше 72 годин. Що робити з трупом упродовж цього часу?

Експерт з питань соціальної політики, народний депутат України шостого та сьомого скликань Андрій Павловський ефірі Громадського радіо пояснив, як були прийняті ці абсурдні правки: «Це сталося тоді, коли з ініціативи Петра Порошенка вносились гамузом зміни до всіх кодексів. В цей час народний депутат Андрій Лозовий до 242 статті Кримінально-процесуального кодексу вніс поправки, які пройшли комітет і були підтримані у ВР. Розумію, що Андрій Лозовий робив їх під себе, своїх колег з «Радикальної партії», щодо яких порушено кримінальні справи. Ці поправки, суттєво обмежили терміни слідства, ускладнюють експертизу. Згідно з цими правками, якщо впродовж 18 місяців не розкриті навіть найважчі злочини, – з різних причин, – їх автоматично закривають. У нас вже четвертий рік розслідують вбивства на Майдані, – то що, їх тепер треба позакривати?».

Поправки, що стосуються експертиз, вдарили по інтересах мільйонів людей. «Людину, яка навіть померла вдома, без дозволу суду та без експертизи не можна буде поховати. Уявіть, що станеться. В Україні за статистикою помирає 1600-1800 людей на день. І всі дозволи на захоронення повинні давати суди. По-перше, це призведе до певного колапсу і перевантаження суддів. З іншого боку, це ще й навантаження на морги. Суддя згідно з новими поправками має 72 години, щоб прийняти рішення: давати дозвіл чи ні, проводити експертизу чи ні», – сказав Андрій Павловський.

За його словами, відповідно до змін суддя тільки 72 години буде приймати рішення. При чому, суддя обмежений трьома днями, а термін проведення експертизи ніяк не обмежений. Експертизу можуть робити й день, і два, й місяць. А весь час людина не буде похована. Це протирічить релігійним переконанням більшості людей про те, що на третій день померлу людину треба покласти в землю.

Депутати, які приймали і голосували за цю поправку, думали лиш про те, щоб захистити себе від кримінального переслідування…про людей ніхто з них, вочевидь, не думав.

За словами Андрія Павловського, загалом ситуація з похованнями у Києві зараз критична – всі кладовища в межах міста закриті і переповнені, працюють лише два морги і два крематорія. За статистикою, зараз в Україні близько 70% поховань проводять у вигляді кремації. Великі крематорії є тільки в Києві, Одесі і Харкові. В Україні, яка декларує європейські прагнення, у кожному великому місті тепер має бути крематорій.

Очевидно, ці абсурдні правки відкривають великі шлюзи для корупційного бізнесу на похованнях, можна припустити, що зросте кількість приватних моргів абощо. Якщо ці правки не виправлять, то може незабаром побачимо і те, чого іще світ не бачив – скажімо, мітинг з трупами під владними кабінетами. Україна ж дуже оригінальна і неповторна країна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 17:20 :22