вівторок, 13 березня, 2018, 12:01 Події
Якщо б Саакашвілі був під вартою, його реадмісія була б неможливою, – Юрій Луценко
ZIK
ZIK

Щодо Міхеїла Саакашвілі не було обрано запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, адже він почав ходити на допити та співпрацював зі слідством. Тому, коли закінчився попередній запобіжний захід, Генпрокуратура не клопотала про новий, оскільки не передбачала слідчих дій в подальшому.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (в ефірі телеканалу ZIK) розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Закон, яким би він не був, вимагає від Державної міграційної служби висилати нелегальних мігрантів. Якщо б щодо Міхеїла Саакашвілі було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, тоді цього не можна було б зробити. Коли він знаходиться під арештом, це має пріоритет», – підкреслив Юрій Луценко.

Він зазначив: щодо Саакашвілі не було обрано запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, адже лідер «Руху нових висл» почав ходити до слідчого і надав усі необхідні покази, які вимагалися на той момент.

«Закінчився термін запобіжного заходу, і ми, не передбачаючи далі слідчих дій, не клопотали про його продовження. Питання про реадмісію або депортацію не входить у компетенцію Генпрокуратури, рішення ухвалювали у ДМС», – наголосив Генеральний прокурор.

Понад те, він зазначив, що так само Державна міграційна служба ухвалювала рішення про позбавлення Саакашвілі українського громадянства із відповідним клопотанням до комісії при Президентові України.

«Так само вони самостійно приймають рішення, а закон, на жаль чи на щастя, не дає мені жодних важелів впливу на ці ухвали. Навпаки – закон вимагає від ДМС діяти саме так і тільки так», – переконує політик.

Окрім цього, він зізнався, що за тиждень до реадмісії третього президента Грузії знав про ці плани, але тоді не було відомо конкретної дати, а про ці дії дізнався уже зі ЗМІ.

«У питанні щодо експертизи розмови Міхеїла Саакашвілі та Сергія Курченка ми готові до співпраці із будь-якими закордонними експертами. Чинне законодавство не передбачає експертизи закордоном, але передбачає участь іноземних експертів. Якщо у сторони захисту виникне відповідне бажання, то такий сценарій цілком можливий», – каже Юрій Луценко.

Читайте також: Саакашвілі повідомив, чим займається і коли повернеться в Україну

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 22:22 :11