Новини » Події 13 березня, 2018, 12:43
Я готовий надати будь-яку допомогу САП і НАБУ, – Луценко
ZIK
ZIK

Після затримання агента НАБУ під час, нібито, спроби дачі хабара першому заступнику голови ДМС, розпочався цілий каскад неправильних дій, у тому числі і зі сторони Генеральної прокуратури. Тому зараз правоохоронці разом із антикорупційними органами шукають механізми, як запобігти таким зіткнення у роботі.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Восени минулого року надійшла заява від заступника Державної міграційної служби про те, що її провокують на хабар. При надходженні такого документу, закон вимагає негайної реєстрації справи, що й зробив прокурор і доручив розслідувати цю справу СБУ. Далі через рішення судів ми провели комплекс оперативних заходів, у тому числі прослуховування та стеження. Встановили, що дійсно є якась людина, яка ходить до різних чиновників у різні відомства із однаковими розмовами, що носять ознаки провокації хабара. З рештою відбулася телефонна розмова, з якої випливало, що працівник Міграційної служби сказала приблизно наступне: «те, що ти мені раніше пропонував – я згідна, давай», – розповів Луценко.

Саме це, за його словами, дало підстави для слідчих і прокурорів затримати людину, яка виявилася агентом НАБУ.

«Одразу після затримання у нас відбулася негайна телефонна розмова із Артемом Ситником, з яким ми домовилися зберігати режим мовчання і провести о дев‘ятій ранку наступного дня робочу нараду щодо оцінки цієї ситуації. Але, коли я приїхав на роботу, то НАБУ уже заявило про те, що ГПУ і СБУ зірвало їхню операцію планетарного масштабу. Тому вважаю, що це неправильно, бо з того часу розпочався каскад неправильних дій, у тому числі і моїх. Бо Ситник і Холодницький поїхали у США, мене викликали до Верховної Ради, що спричинило глобальний діалог між Вашингтоном, Брюсселем та Києвом», – наголосив Генпрокурор.

Він також сказав про те, що після цієї «резонансної події» правоохоронці разом із антикорупційними органами шукають механізми, як запобігти таким зіткнення у роботі.

«Ми домовилися про об’єднання справи, тому можливо, коли порівняємо записи, побачимо, що провокація хабара і не була надто явною з боку детективів. Але наразі я користуюся лише доступними для мене матеріалами, а НАБУ ніяких інших документів не надає. Зверніть увагу, що НАБУ або САП не переводить цю особу в статус підозрюваної, бо з юридичної точки зору вони не мають на це можливості», – наголосив гість у студії.  

Разом із тим він наголосив: слід внести правки у чинне законодавство та до вимоги про відкритий конкурс для всіх, однак зазначити, що це не розповсюджується на «секретних агентів».

«Ситуація, що склалася, грає на руку тим, проти кого працює НАБУ. Та ніхто не скаже, що я не був солідарний із ними, коли ходив з поданням про затримання народних депутатів – починаючи від Онищенка, закінчуючи Розенблатом чи Поляковим. Я робив у Верховній Раді все, що міг. Перепрошую за нескромність, але коли я заходив з поданням на Онищенка, то в залі було 170-180 голосів «за», коли закінчив свій виступ, їх стало 280, тобто я все робив», – зазначив Луценко.

Але найбільше його допікає те, що агенти НАБУ – «підневільні люди», які виконують свою функцію. Однак ніхто не думає про майбутній судовий процес, коли зібрані факти та застосовувані методи можуть бути визнані недопустимими.

«Якщо ми думаємо про кінцевий результат, а не про феєрверки на старті, то мусимо зробити все, щоб у добре оплачуваних адвокатів високопоставлених осіб, яких підозрюють у корупції, не було жодної можливості отримати рішення суду про визнання доказів недопустимим. Бо я не хочу зараз допомагати корупціонерам з депутатськими або урядовими значками, які користалися такою можливістю. Тому з минулої осені і до сьогоднішнього дня наполегливо пропоную внести зміни до чинного законодавства. А також готовий надати будь-яку допомогу САП і НАБУ», – наголосив Генпрокурор.

Нагадаємо, 29 листопада на сайті Державної міграційної служби з’явилася інформація про затримання агента НАБУ під час спроби дати хабар першому заступнику голови ДМС. У НАБУ заявили, що детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми. 11 січня 2018 року Служба безпеки України порушила кримінальне провадження за фактом розголошення імен детективів Національного антикорупційного бюро під прикриттям.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 19:51 :49