вівторок, 13 березня, 2018, 15:44 Світ
Віце-президент Болгарії: Тон російського патріарха Кирила був несподіваним і неприйнятним
Патріарх Кирил. Фото: risu.org.ua
Патріарх Кирил. Фото: risu.org.ua

Віце-президент Болгарії Іліана Йотова вважає неприйнятним тон глави Російської православної церкви патріарха Кирила.

Так вона прокоментувала заяву патріарха про те, що він розчарований історичною інтерпретацією подій навколо визволення Болгарії від османського ярма, повідомляє Укрінформ.

«Тон російського патріарха Кирила був несподіваним і неприйнятним. Реакція президента Румена Радева була точною, холоднокровною і з ясними посиланнями», – зазначила Йотова.

Віце-президент особливо підкреслила, що Болгарія вдячна кожному з воїнів, хто брав участь у визволенні країни від османського ярма».

За словами Йотової, продовження цього скандалу в російських ЗМІ є лише відображенням виборчої кампанії в Росії. Раніше з аналогічною критикою на адресу патріарха виступав і віце-прем’єр Болгарії Валерій Симеонов, назвавши його «агентом КДБ» і «сигаретним митрополитом Росії».

Глава Російської православної церкви публічно висловив невдоволення промовою президента Румена Радева на урочистостях на честь 140-річчя визволення Болгарії від османського ярма. На думку Кирила, Радев недостатньо чітко підкреслив роль Росії в перемозі над Османською імперією. У своїй промові Радев висловив вдячність від імені своєї країни багатьом народам, чиї представники служили в російській армії, що визволяла Болгарію: росіянам, румунам, фінам, українцям, білорусам, полякам, латишам, сербам, чорногорцям.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 17:11 :55