Новини » Політика 13 березня, 2018, 17:30
В Україні удосконалять процедуру реабілітації жертв репресій

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №6574 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років».

«За» проголосували 237 народних депутатів під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

Як ідеться у пояснювальній записці, проект закону розроблено «з метою відновлення прав осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві».

Депутатам, щоправда, довелося повернутися до голосування повторно, адже під час першого законопроект набрав лише 220 голосів.

Голова ВРУ Андрій Парубій закликав підтримати проект закону, зазначивши, що у такий спосіб народні обранці підтримають тих, хто був репресований у часи тоталітарного режиму.

«З поваги до тих людей прошу максимально змобілізувати зал», – закликав Андрій Парубій та додав, що його сім’ю колись на 10 років вислали до Сибіру.

Після голосування спікер українського парламенту подякував народному депутату, Герою України Юрію Шухевичу за те, що він доклав багато зусиль, щоб законопроект став законом.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 12:46 :52