вівторок, 13 березня, 2018, 17:59 Світ
В аргентинській Патагонії обвалився знаменитий льодовик
Фото: facebook.com/ParquesNacionalesdeArgentina
Фото: facebook.com/ParquesNacionalesdeArgentina

У Національному парку Лос-Гласьярес в аргентинській Патагонії знову обрушилася арка знаменитого льодовика Періто-Морено.

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на NTDTV.

Зазначається, що подивитися на це захопливе видовище, яке відбувається раз на кілька років, приїжджають тисячі мандрівників з усього світу.

Періодично Періто-Морено наступає на озеро, поки не упреться в протилежний берег. У такий спосіб виростає природна льодова дамба. Вона розділяє озеро Лаго-Архентіно на дві частини. В одній з них вода позбавляється стоку.

У підсумку вона може піднятися на 30 метрів вище початкового рівня. Утворюється дуже потужний тиск, і вода ламає льодовик.

Після цього льодова гребля знову почне наростати. Але передбачити, коли трапиться наступний прорив, неможливо. Цикл може повторюватися раз на рік, а може – й раз на десятиліття.

Попередній прорив дамби спостерігали в 2016-му, а до того – в березні 2012-го. У 2008-му році це явище відбулося не в березні, як зазвичай, а в липні – у розпал зими у південній півкулі.

Льодовик Періто-Морено розташовується в Національному парку Лос-Гласьярес. Він один з трьох льодовиків Патагонії, що не відступають. Ширина його язика – 5 кілометрів, висота над водою – 60 метрів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 01:07 :50