Новини » Події 13 березня, 2018, 10:39 блоги
У день добровольця буде бій
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Вкотре беззаконня і вкотре зупинити його намагаються ветерани АТО. Замість того, щоб святкувати День українського добровольця, атовці разом із громадою збираються для того, аби зупинити незаконну вирубку у Чернігівській області.

От що пишуть про це учасники подій…

«На території сіл Здрягівка, Слобода та Бутівка Бутівської сільської ради, що після 27.03.2018 переходять до складу Городнянської міської ради Чернігівської області, протягом останніх трьох місяців проводиться суцільна вирубка лісозахисних смуг, лісових насаджень колишнього місцевого колгоспу та гідрологічного заказника «Жайворонок». За словами місцевих мешканців вже знищено більш ніж 10 км лісосмуг та понад 15 гектарів угідь.

Суцільна вирубка товарної деревини по лісосмугах та лісах громади проводиться без будь-якого затвердження конкретних об’ємів кубометрів, визначення дерев санітарної або аварійної вирубки, без проведення фотофіксації попереднього стану та обґрунтування доцільності рубки, а також без затвердженого плану таких робіт з органами місцевої влади та без будь-яких обговорень із місцевою громадою і без залучення місцевих фахівців лісового господарства. Повне знищення лісозахисних смуг та ділянок лісу в т.ч. на території гідрологічного заказнику проводиться із грубим порушенням екологічного законодавства в т.ч. із відкритим спалюванням гілля безпосередньо на місцях вирубки не аварійних, здорових дерев та тотальним нехтуванням правами місцевої громади.

Зухвалий екологічний тероризм та усвідомлене руйнування збалансованих екосистем регіону дерево-заготівельними браконьєрами під високопосадовим прикриттям призводять до системних порушень стану атмосферного повітря, знищення ареалів корисних представників фауни, порушення гідрологічного балансу та зниженням ґрунтових вод, і, як наслідок, спустошення місцевих криниць. 

Через незаконні дії з вирубки зелених насаджень, 02.03.2018 р. більше 50-ти мешканців с. Здрягівка Городнянського району вийшли на своїй території для припинення беззаконня та викликали представників поліції для захисту своїх прав. Голова Бутівської сільської ради, яку привезли на місце злочину, підтвердила, що вирубка проводиться із порушенням закону, але послалась на рішення голови районної адміністрації, Світлани Ященко, з якою зв’язок був відсутній.

Незважаючи на колективні заяви місцевої громади, представники Національної поліції відмовились зупиняти незаконну діяльність із суцільної вирубки лісових насаджень. Більш того, представники організації, що проводила вирубку, прибули на місце подій до с. Здрягівка та почали погрожувати місцевим мешканцям у присутності поліції, яка жодним чином не відреагувала на погрози браконьєрів. При цьому, представники поліції, зокрема майор Городнянської поліції Сергій Бойко, поводив себе з прибулими браконьєрами поважно та безпідставно підтверджував нібито законність масових екологічних порушень, а також наполягав на відкликанні заяв місцевими мешканцями. Фактично, представники Національної поліції відмовились виконувати свої обов’язки та стали на бік браконьєрів.

З огляду на терміновість справи, місцева громада звертається до відповідальних державних органів Національна поліція УкраїниProsecutor General’s Office of UkraineМіністерство екології та природних ресурсів УкраїниМіністерство аграрної політики та продовольства України, громадських організацій Лісова варта, ЕкоМайдан – EcoMaidan, інші та ЗМІ вжити невідкладних дій щодо припинення екологічного тероризму і свавілля представників місцевої влади та поліції та відновлення Конституційних прав, економічного і соціального добробут громад сіл Здрягівка, Слобода та Бутівка, Бутівської сільради Городнянського району Чернігівської області. Просимо всіх небайдужих сприяти всебічному висвітленню та припиненню загальнонаціонального екологічного, економічного та правового терору.

14 березня о 9:00 у приміщенні Городнянської міської ради відбудеться зустріч ветеранів АТО, представників громади сіл із головою райадміністрації та начальника поліції району. Прошу журналістів долучитись до висвітлення цих подій, що, я надіюсь, допоможе зупинити браконьєрів.

Також прошу ветеранів АТО, що проживають у цьому регіоні, прийти та підтримати побратимів. Ми вже не на фронті, але війна триває. Доки наші товариші тримають фронт, ми маємо прикрити їм спину, взявши за горло ворогів внутрішніх.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:49 :39